×

Події

5 Переглядів

30 вересня 2024 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • призначення наукових керівників аспірантам Інституту першого року навчання;
  • рекомендації до друку «Національного освітнього глосарію: вища освіта» та методичних рекомендацій «Розвиток компетентностей, пов’язаних із збереженням і зміцненням психічного здоров’я, безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях».

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

11 Переглядів

08.10.2024 Інститут вищої освіти НАПН України запрошує взяти участь у міжнародному воркшопі «Третя місія університетів»

Інститут вищої освіти НАПН України запрошує управлінський та академічний персонал закладів вищої освіти, наукових установ, аналітичних центрів, а також представників громадянського суспільства взяти участь у міжнародному воркшопі «Третя місія університетів».

Воркшоп проводиться в рамках Проєкту ЄС Еразмус+ “Посилення співпраці між університетами і громадами”(UNICOM) та є пілотуванням навчальної дисципліни «Третя місія університетів», розробленої з використанням досвіду та кращих практик європейських університетів-партнерів проєкту.

Програма воркшопу

Дата і час: 08 жовтня 2024 року, 10.00-16.00
Форма для реєстрації: https://forms.gle/6rU3FF6aSL4dQACV8
Посилання для онлайн зустрічі буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Успішні учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації 0,5 ECTS (15 годин) з відповідними результатами навчання.

4 Переглядів

Урочистості з нагоди 160-річчя з дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського

У рамках договору про співпрацю між Інститутом вищої освіти НАПН України та Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського Алла Гаврилюк, завідувачка відділу соціальних та інституційних трансформацій Інституту вищої освіти НАПН 17 вересня 2024 року взяла участь в урочистостях з нагоди 160-річчя з дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського.
Програма заходів передбачала урочисте віншування постаті великого Сонцелюба і Сонцепоклонника (саме так називали його сучасники) поетичним словом, ліричною піснею, витонченою прозою у виконанні студентства.
Символічно, на території університету – поблизу погруддя митця, ректор Наталія Лазаренко презентувала ґрунтовну працю колективу кафедри української літератури (завідувач кафедри – Алла Віннічук) – «Шляхами Михайла Коцюбинського: від Вінниці до Чернігова», видану за сприяння Вінницької обласної військової адміністрації.
Новаторським здобутком видання із серії «Митці Поділля» є презентація освітньої рецепції творчості Михайла Коцюбинського у форматі інтерактивних вправ, сучасних форм візуалізації (буктрейлер, комікси, штучного інтелекту тощо).
В рамках запланованих заходів відбулося відкриття виставки «Читаємо твори Михайла Коцюбинського» в музейно-інформаційному просторі. Творчою натхненницею та авторкою виставки є завідувачка навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля факультету історії і міжнародних відносин Поділля Тетяна Пірус.
Інститут вищої освіти НАПН України висловлює щиру вдячність колективу Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за гостинну зустріч та можливість долучитися до презентації результатів унікальних науково-освітніх та просвітницьких проєктів, присвячених пошануванню постаті відомого земляка.

11 Переглядів

Запрошуємо до участі у міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності»

Друга міжнародна науково-практична конференція «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності» пройде у змішаному форматі у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, м. Запоріжжя 4 – 5 жовтня  2024 року.

Метою конференції є визначення концептуальних підходів та стратегій розвитку вищої освіти, її місця в загальній системі освіти в Україні та у глобальному масштабі; а також створення єдиного простору для обговорення досягнень, викликів і перспектив її подальшого розвитку, встановлення наукових контактів між освітянами і науковцями різних країн, обмін результатами досліджень та досвідом реформування галузі вищої освіти під час пандемії, війни,  післявоєнного відновлення.

Планується робота таких секцій:

  1. Тенденції розвитку вищої освіти в Україні та за кордоном.
  2. Третя місія університетів – шлях до конструктивної співпраці заради сталого розвитку.
  3. Цифрова трансформація вищої освіти та її вплив на відновлення України і її внутрішньо- та зовнішньоекономічних зв’язків.
  4. Актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх освітян в контексті реалізації Концепції Нової української школи та інших реформ.
  5. Освітні технології як засіб підвищення якості вищої освіти, створення умов для її адаптивності.
  6. Актуальні проблеми підготовки освітян до професійної діяльності в умовах інклюзивної освіти.
  7. Зв’язок вищої освіти із дошкільною, початковою, загальною середньою, професійно-технічною і фаховою передвищою освітами.

Робочі мови конференції: українська, англійська, німецька, болгарська, польська.

Матеріали конференції (тези) будуть опубліковані в збірнику матеріалів конференції «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності» упродовж місяця з дати її проведення. Крім того, учасники конференції матимуть нагоду опублікувати результати власних досліджень у Науковому віснику Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Серія: Педагогіка (журнал внесено до реєстру наукових фахових видань України категорії Б).

Програма конференції, умови участі та вимоги до публікацій.  

Для участі в конференції необхідно до 27 вересня 2024 року подати заявку (зареєструватись) за посиланням: https://forms.gle/WfxAuifTgtr5ag7k9, додати тези доповіді. Для співробітників Інституту вищої освіти як співорганізатора конференції сплачувати організаційний внесок не потрібно.

16 Переглядів

Круглий стіл «Стратегія розвитку вищої освіти України в умовах надзвичайних ситуацій та криз воєнного стану. Розбудова мережі закладів вищої освіти України» (23.09.2024 р., онлайн/офлайн)

23 вересня 2024 р. відбувся круглий стіл «Стратегія розвитку вищої освіти України в умовах надзвичайних ситуацій та криз воєнного стану. Розбудова мережі закладів вищої освіти України» – спільний захід Міністерства освіти і науки України, Інституту вищої освіти НАПН України, Національного Еразмус+ офісу в Україні, Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ та Інституту демографії та проблем якості життя НАН України за участі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Мета заходу: аналіз та узагальнення поточних результатів реалізації Стратегії розвитку вищої освіти в Україні в умовах надзвичайних ситуацій та криз воєнного стану, визначення законодавчих передумов та основних концептів розвитку вищої освіти, зокрема модернізації мережі закладів вищої освіти, в контексті євроінтеграції.

Круглий стіл проходив у гібридному форматі32 учасники зібралися в конференц-залі Інституту вищої освіти НАПН України, серед них представники Міністерства освіти і науки України – заступник Міністра Михайло ВИННИЦЬКИЙ, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег ШАРОВ і державний експерт Марина МРУГА та Міністерства культури і стратегічних комунікацій – Тетяна КОЛОС, департамент мистецтв, та Ольга РОССОШАНСЬКА, в.о. Голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, а близько 100 учасників приєдналися онлайн на платформі ZOOM.

→ Докладніше

8 Переглядів

Інформаційна сесія соціального проєкту Інституту вищої освіти НАПН України «Сприяння соціальній інклюзії через залучення учасників бойових дій до безперервної освіти»

10 вересня 2024 року відділ взаємодії університетів та суспільства провів інформаційну сесію соціального проєкту «Сприяння соціальній інклюзії через залучення учасників бойових дій до безперервної освіти», заснованого як практичне впровадження результатів фундаментального дослідження «Соціальна інклюзія у сфері вищої освіти у післявоєнний період».
До зустрічі долучились 34 учасники з 17 закладів вищої освіти та 3 громадських організацій. Засновниця проєкту та керівниця теми фундаментального дослідження Олена Оржель презентувала соціальний проєкт та запросила заклади вищої освіти до співпраці.
Досвідом проведення мистецьких та інформаційно-профорієнтаційних сесій у реабілітаційному центрі поділились представники від Київського національного університету культури і мистецтв (Алла Гаврилюк), Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля (Юлія Бохонкова), Маріупольського державного університету (Інна Аракелова).
Про свою діяльність та допомогу реабілітаційним центрам та волонтерським організаціям розповіла Юліанна Линник, ГО «Ветеранський простір Плюс Плюс Полтава» при Полтавському національному педагогічному університеті ім. В. Г. Короленка.
У відкритій дискусії учасниками було вирішено долучати до ініціативи ширший загал закладів вищої освіти у співпраці з організаціями громадянського суспільства, налагодити стратегічну комунікацію та фінансування системної діяльності з залучення учасників бойових дій до безперервної освіти.
Дякуємо всім учасникам за плідну роботу та сподіваємось на подальшу співпрацю!

Більше інформації про проєкт: https://ihed.org.ua/sotsialni-proyekty/proyekt-spryyannya-sotsialnij/

9 Переглядів

Запрошуємо долучитись до інформаційної он-лайн сесії соціальної ініціативи «Сприяння соціальній інклюзії через залучення учасників бойових дій до безперервної освіти»

Шановні представники закладів освіти України!
Інститут вищої освіти НАПН України в рамках наукового дослідження відділу взаємодії університетів і суспільства «Соціальна інклюзія у сфері вищої освіти у післявоєнний період» започаткував Проєкт «Сприяння соціальній інклюзії через залучення учасників бойових дій до безперервної освіти».

Партнери проєкту:
Інститут вищої освіти НАПН України
Заклади вищої освіти та інші заклади освіти України, що долучаються до проєктних заходів
Реабілітаційні центри та інші подібні установи.

Мета Проєкту – сприяти соціальній інклюзії пацієнтів реабілітаційних центрів через діалог та співпрацю з вітчизняними закладами освіти: університетами, коледжами, професійно-технічними училищами.

Завданням проєкту є доповнити фізичну та психологічну реабілітацію заняттями та заходами, які проводять вітчизняні заклади освіти з метою всебічного розвитку та мотивації пацієнтів для інтеграції в суспільство, і передбачає:

  • розвиток, вдосконалення у пацієнтів навичок 21 століття;
  • розвиток мотивації пацієнтів до переосмислення власних особистих та професійних цілей;
  • інформування про можливості подальшого навчання, підвищення кваліфікації, перекваліфікації у закладах освіти;
  • сприяння налагодженню контактів із закладами освіти для подальшого навчання;
  • стимулювання до вступу у заклади освіти.

 Запрошуємо Вас долучитись до інформаційної он-лайн сесії
соціальної ініціативи «Сприяння соціальній інклюзії через залучення учасників бойових дій до безперервної освіти»

Дата і час: 10 вересня 2024 року, 12.00-13.00
Робоча мова: українська
Форма для реєстрації: https://forms.gle/YSLYKStppQb1n3sVA

6 Переглядів

2 вересня 2024 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • представлення Ж.В. Таланової до відзначення державною нагородою України «Орден княгині Ольги» ІІІ ступеня;
  • зарахування до аспірантури і докторантури Інституту;
  • затвердження теми дисертації докторанта;
  • висунення О. Бородієнко кандидатом для участі в конкурсі з обрання членів Наукової ради Національного фонду досліджень України (секція соціальних та гуманітарних наук).

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

6 Переглядів

Маріупольський державний університет долучився до соціального проєкту «Сприяння соціальній інклюзії через залучення учасників бойових дій до безперервної освіти»

27 серпня 2024 року відбулась чергова інформаційно-профорієнтаційна сесія для військовослужбовців – пацієнтів відділення післягострої та довготривалої реабілітації Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”, яку провели представники Маріупольського державного університету (МДУ).
Маріупольський державний університет представляли Інна Аракелова, доцент кафедри маркетингу та туризму МДУ, Ганна  Мартинюк, завідувачка кафедри системного аналізу та інформаційних технологій та Анастасія Трофименко, доцент кафедри політології та міжнародних відносин, координатор Прогромадського центру МДУ.
Анастасія Трофименко та Інна Аракелова розповіли історію університету, стисло описали перебіг трагічних подій, що змусили університет переміститись до Києва,  детально зупинились на стратегії відродження та описали досягнення, якими МДУ пишається сьогодні.
Ганна Мартинюк провела для пацієнтів реабілітаційного центру міні-тренінг з кібер-безпеки.
Найбільше уваги пацієнтів привернув проєкт з вивчення англійської мови English4Ukraine, який гарантує безкоштовний доступ до навчальних курсів англійської мови освітянам, державним службовцям, військовослужбовцям та внутрішньо переміщеним особам.
Двоє військовослужбовців ще під час сесії записались на курси англійської та запевнили колег із МДУ, що значно більше їх побратимів зацікавлені у вивченні англійської мови. Тож сподіваємось, що  електронна платформа для вивчення англійської мови від компанії Reallyenglish.com стане популярною серед наших захисників.
Інститут вищої освіти НАПН України висловлює щиру подяку колегам Маріупольського державного університету за їх згоду приєднатись до нашої ініціативи сприяння інклюзії у вищій освіти, зробити щирий і щедрий внесок у процеси реабілітації та відновлення українських військовослужбовців.
14 Переглядів

29 серпня 2024 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • затвердження результату конкурсу на заміщення посади наукового співробітника;
  • висунення М.В. Саюк кандидатом на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених;
  • атестації аспірантів і докторантів Інституту;
  • відрахування з аспірантури Інституту;
  • внесення змін до Тематичного плану наукових досліджень Інституту за тематикою НАПН України на 2024 рік.

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.