×

Події

71 Переглядів

І Міжнародна науково-практична конференція «Особистість, університет, суспільство: виклики взаємодії та розвитку» 30 листопада 2022 р., Інститут вищої освіти НАПН України, м. Київ, Україна (онлайн формат)

Конференція ініційована консорціумом партнерів Проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» / «Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities» (REDU) (https://ihed.org.ua/internationalization/redu/) у складі: Інститут вищої освіти НАПН України, Маріупольський державний університет, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Британська Рада в Україні. Партнерами в організації Конференції також є: Національний Еразмус+ офіс в Україні, Національна агенція Advance HE (Велика Британія).

Мета Конференції – обговорити проблеми та виклики, що є актуальними для університетів України в умовах нових реалій, спричинених військовою агресією та завданнями післявоєнного відновлення країни. Особливим акцентом Конференції є діяльність і розвиток переміщених університетів.

Інформаційний лист
Форма для реєстрації

Докладніше на сторінці Проєкту

3 Переглядів

Науковець Інститут вищої освіти взяла участь у з’їзді Асоціації слов’янських, східноєвропейських та євразійських досліджень (Association for Slavic, East a European, & Euroasian Studies)

Провідний науковий співробітник відділу забезпечення якості вищої освіти, доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України Олександра Бородієнко відвідала з’їзд Асоціації слов’янських, східноєвропейських та євразійських досліджень (Association for Slavic, East a European, & Euroasian Studies – https://www.aseees.org), який проходив з 10 по 13 листопада 2022 року в м. Чікаго, Ілінойс (США). Програмою заходу передбачалась велика кількість дискусій, круглих столів, панельних доповідей та презентацій з широкого кола питань – від геополітики досліджуваного регіону до питань його історії, соціально-демографічних та культурних особливостей. Під час роботи з’їзду Олександра Бородієнко взяла участь у панельній дискусії з презентацією на тему “Precarity and Higher Education in Ukraine: How Ukrainian Universities Operate during the Russian-Ukrainian War” («Нестабільність та система вищої освіти в Україні: як українські університети функціонують в умовах війни»), а також на запрошення Кейт Берч, виконавчого продюсера The Slavic Connexion (подкасту, який ведеться в Техаському університеті), дала розширене інтерв’ю щодо ситуації у вищій освіті України, спричиненої фактором широкомасштабного вторгнення російської федерації.

19 Переглядів

10 листопада 2022 року відбувся круглий стіл присвячений 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди – українського любомудра (онлайн-формат).

З доповідями виступили наукові співробітники Інституту вищої освіти НАПН України Бойченко Михайло Іванович, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник відділу взаємодії університетів та суспільства Інституту; Ярошенко Ольга Григорівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу інтеграції вищої освіти і науки Інституту.

В обговоренні взяли участь наукові співробітники Інституту вищої освіти НАПН України Петроє О.М. доктор наук з державного управління, професор, Мєлков Ю.О., доктор філософських наук, старший дослідник.

ВІДЕОЗАПИС ЗАХОДУ, ПРЕЗЕНТАЦІЇ спікерів.

 

61 Переглядів

XI Міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ. Відновлення: виклики, підходи та інструменти (8 листопада 2022 р., онлайн)

Інститут вищої освіти НАПН спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка 8 листопада 2022 р. провели XІ Міжнародну науково-практичну конференцію «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ. Відновлення: виклики, підходи та інструменти». Захід відбувся за підтримки Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури Європейської Комісії, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Британської Ради в Україні.

В Zoom вебінарі взяли участь 215 учасників: представники закладів вищої освіти та наукових установ, Міністерства освіти і науки України, НАПН України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+.

З вітальним словом до учасників звернулися співорганізатори конференції. Володимир БУГРОВ, Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, підкреслив актуальність інтернаціоналізації вищої освіти в контексті євроінтеграції; Сергій ШКАРЛЕТ, Міністр освіти і науки України, наголосив на важливості підготовки рекомендацій від експертного середовища щодо відновлення вищої освіти в післявоєнний період; Василь КРЕМЕНЬ, Президент Національної академії педагогічних наук України, сфокусував увагу учасників на питаннях реалізації Болонського процесу в сучасних умовах; Андрій БУТЕНКО, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, зазначив необхідність забезпечення якості в умовах нових викликів; Людмила ТАЦЕНКО, Керівник освітніх програм Британської Ради в Україні, окреслила основні напрями підтримки українських університетів з боку Великої Британії; Світлана ШИТІКОВА, Координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні, закликала учасників залучатися до реформування вищої освіти України через запровадження проєктів Програми ЄС Еразмус+.

ПРОГРАМА заходу – завантажити

ПРЕЗЕНТАЦІЇ спікерів і ВІДЕОЗАПИС конференції – на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні

13 Переглядів

10 листопада 2022 року круглий стіл присвячений 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас 10 листопада 2022 року об 11:00 у форматі онлайн взяти участь у роботі круглого столу присвяченого 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди – українського любомудра.

Доповідачі:
Бойченко Михайло Іванович, доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник відділу взаємодії університетів та суспільства Інституту;
Ярошенко Ольга Григорівна, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу інтеграції вищої освіти і науки Інституту.

Просимо приєднатися до відеозустрічі в ZOOM за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/89275218997?pwd=MjgzaFkwVld1Y0RaOXlnTThod09zQT09
Ідентифікатор конференції: 892 7521 8997
Код доступу: 733539

17 Переглядів

27-28 жовтня 2022 року наукові працівники Інституту вищої освіти беруть участь у Першій Міжнародній конференції “Відкрита наука та інновації в Україні 2022”. (онлайн режим).

Головна тема конференції “Відкрите наукове майбутнє: лідери змін”.

ПРОГРАМА конференції


Відкрив конференцію Олексій ШКУРАТОВ, доктор економічних наук, заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції.


З вітальним Словом до учасників конференції звернувся Ігор ТАРАНОВ, генеральний директор директорату науки та інновацій МОН України.


МАЙКЛ АРЕНТОФТ, керівник відділу відкритої науки генерального директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії виступив з доповіддю “Політика та ініціативи відкритої науки Європейського Союзу”


Директор Інституту вищої освіти Ірина ДРАЧ, презентувала результати першого та другого етапів виконання дослідницької роботи «Підвищення дослідницької спроможності університетів України в умовах війни та повоєнного відновлення у контексті імплементації концепції «Відкрита наука», 2021-2023 , що розробляється колективом наукових працівників відділу дослідницької діяльності університетів.

10 Переглядів

27 жовтня 2022 р. вчені Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Ірина Драч, Олександра Бородієнко та Наталія Базелюк взяли участь у круглому столі «Нові компетенції для Індустрії 5.0 та управління даними для закладів вищої освіти».

На круглому столі обговорено доповіді щодо вдосконалення навчальних програм відповідно до вимог Індустрії 5.0. на прикладі Північно-західного університету (США), ролі ком’юніті для розвитку АІ-компетенцій, методів організації моніторингових інформаційно-аналітичних систем науково-освітнього призначення та ін. Н. Базелюк, старший науковий співробітник відділу дослідницької діяльності університетів Інституту, презентувала доповідь на тему «Open Research Data: European Experience & Prospects for Ukraine» (Відкриті наукові дані: європейський досвід та українські перспективи), наголосивши на необхідності приведення вітчизняних законодавчих і нормативно-правових документів у відповідність до міжнародних вимог, розроблення стратегій розвитку відкритої науки на інституційному рівні, підготовки наукових і науково-педагогічних працівників до використання й поширення наукових даних, створення національного та/або інституційних репозитаріїв наукових даних, сумісних з міжнародними аналогами тощо.

16 Переглядів

Найбільший міжнародний концерн наукових видань – Elsevier (власник наукометричної системи Scopus) відзначив внесок у відкриту науку та реалізацію глобальних цілей стійкого розвитку Зінченка В.В. – головного наукового співробітника Відділу наукової діяльності університетів ІВО НАПНУ і також нагородив його сертифікатом.

У привітанні Elevier-Scopus, зокрема, зазначено: “У рамках Міжнародного тижня відкритого доступу 2022 ми хочемо відзначити ваш внесок у відкриту науку.
У Elsevier ми віримо, що відкрита наука має силу рухати суспільний прогрес і просувати Цілі стійкого розвитку (ЦСР) Організації Об’єднаних Націй (ООН).
Зроблення знань вільним доступом для будь-кого та будь-де може зіграти фундаментальну роль у досягненні стійкого та справедливого майбутнього.
Ваші статті пов’язані з Цілями стійкого розвитку ООН, що допомагає подолати деякі з найбільших світових проблем“.

В.Зінченко підкреслив, що розглядає це відзначення і як частку особистого внеску до спільних цілей, успіхів, досягнень колективу відділу, ІВО, і НАПН в цілому у здобутках на царині розвитку стратегій Відкритої науки та Стійкого розвитку у контексті нашого міжнародного визнання з боку глобальної наукової спільноти.

15 Переглядів

Колектив Інституту вищої освіти НАПН України в глибокій жалобі з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті ректора Київського університету імені Бориса Грінченка, доктора філософських наук, професора, академіка НАПН України, Заслуженого працівника освіти України, повного кавалера ордена “За заслуги” Віктора Олександровича Огнев’юка.

Несподівана смерть — завжди болюча втрата. Не вистачає слів, щоб передати смуток та біль, який торкнувся не лише сім’ї, а й інших людей, які знали Віктора Олександровича.
Пішла з життя людина, у якої завжди було мільйон планів і задумів та шалена динаміка Життя. Освітянин за Духом і Справами, Вчитель і Друг, усе життя якого було віддано українській освіті…
Усе життя Віктора Олександровича – нескінченна відданість обраній справі та служіння людям. Він завжди був чуйним та небайдужим до чужих проблем, завжди простягав руку допомоги тим, хто цього потребував, допомагав не тільки словом, а й ділом.
Нехай добра, світла пам’ять про Віктора Олександровича Огнев’юка назавжди залишиться у серцях рідних, колег, друзів, учнів – усіх, хто його знав, любив та шанував. Важко знайти слова втіхи, коли зупиняється серце людини, яка була такою важливою в житті – у колі люблячої сім’ї та на роботі, проте світлі спогади про тих, хто залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє життя, завжди будуть сильніші, ніж смерть.
Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині померлого. Вічна світла пам’ять нашому колезі. Поділяємо біль та горе рідних…”
9 Переглядів

20-21 жовтня 2022 р. Тренінг «Вдосконалення викладання і навчання. Забезпечення якості вищої освіти»

У рамках виконання Проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» / «Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities» (REDU) відбувся тренінг «Вдосконалення викладання і навчання. Забезпечення якості вищої освіти» (on-line) (Робота 2.4, 4.1)
Експерти від Інституту вищої освіти НАПН України: Олександра Бородієнко, Ірина Драч, Світлана Калашнікова, Олена Оржель, Ольга Паламарчук, Ольга Петроє, Юрій Скиба, Олена Слюсаренко, Жанна Таланова, Анна Чорнойван, Наталя Шофолова

Тематика сесій:

    1. Вдосконалення викладання та якість вищої освіти: базові рамки
    2. Силабус та вимоги до нього
    3. Модернізація навчальних дисциплін, силабусів, викладання і навчання. Вектори модернізації

Участь у тренінгу взяли 34 особи – науково-педагогічні працівники Маріупольського державного університету, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.