×

Події

22 Переглядів

Заплановано круглий стіл 08.06.2023 р., змішаний формат (онлайн/офлайн)

Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України запрошує взяти участь у Круглому столі «Глобальна Конвенція про визнання кваліфікацій вищої освіти як інституціональна основа трансформації сфери вищої освіти в післявоєнному відновленні України», який відбудеться 08 червня 2023 р. на платформі Zoom та офлайн 10.00-12.45 (за київським часом).

Підключення до конференції Zoom (08.06.2023 10:00):
https://us02web.zoom.us/j/82858577888?pwd=aDlUaU96cmhpbmVBSXpuZ2F2L2c0Zz09
Ідентифікатор конференції: 828 5857 7888
Код доступу: 651659
Мова заходу: українська

Програма круглого столу

Матеріали:
Презентація «Глобальна конвенція про визнання кваліфікацій вищої освіти як інституціональна основа трансформації сфери вищої освіти в післявоєнному відновленні України»
Глобальна конвенція про визнання кваліфікацій вищої освіти
Практичне керівництво з питань визнання. Імплементація Глобальної конвенції про визнання кваліфікацій вищої освіти

У разі виникнення питань звертатися:
Вікторія ВОРОНА, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу забезпечення якості вищої освіти ІВО НАПН України
+38067 7660228, vika.vorona1811@gmail.com

5 Переглядів

Завідувача відділу взаємодії вищої освіти та ринку праці  Лесю ЧЕРВОНУ нагороджено Подякою Міністерства освіти і науки України

За ініціативу та наполегливість, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України, з нагоди Дня науки в Україні  Лесю Червону нагороджено Подякою Міністерства освіти і науки України.
Колектив Інституту вітає колегу з високою відзнакою!

30 Переглядів

Дні відкритих дверей в Інституті вищої освіти НАПН України

04, 15, 22, 29 травня 2023 р. відбудуться «Дні відкритих дверей» (онлайн-формат) з презентацією освітньо-наукової програми «Викладання і навчання у вищій освіті» для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.

Запрошуємо до участі науково-педагогічних та педагогічних працівників, випускників магістерських програм та усіх зацікавлених осіб.
Реєстрація учасників за посиланням: https://forms.gle/HSsjpKEp5X9gy7Ma8

Підключення до заходу 04 травня 2023 р. (початок о 14 годині) за посиланням:
Zoom 4/05/2023
Ідентифікатор конференції: 884 9231 6049
Код доступу: 934263

Підключення до заходу 15 травня 2023 р. (початок о 14 годині) за посиланням:
Zoom 15/05/2023
Ідентифікатор конференції: 823 4862 9366
Код доступу: 097761

Підключення до заходу 22 травня 2023 р. (початок о 14 годині) за посиланням:
Zoom 22/05/2023
Ідентифікатор конференції: 852 1781 3747
Код доступу: 232162

Підключення до заходу 29 травня 2023 р. (початок о 14 годині) за посиланням:
Zoom 29/05/2023
Ідентифікатор конференції: 870 2940 0911
Код доступу: 713992

13 Переглядів

Олександра Бородієнко, головний науковий співробітник відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України здійснила дослідницький візит до Гентського університету (Бельгія).

З 1 по 30 квітня 2023 року головний науковий співробітник відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН Бородієнко Олександра Володимирівна здійснила дослідницький візит до Гентського університету (Бельгія). Цей візит було підтримано в рамках діяльності Eureast Platform Fellowship Program.
→Докладніше

23 Переглядів

Звіт про результати наукового стажування Катерини Трими в Байройтському університеті (Німеччина)

Вчена рада Інституту вищої освіти НАПН України схвалила звіт старшого наукового співробітника відділу взаємодії університетів та суспільства Катерини Трими про результати наукового стажування в Байройтському університеті (Universität Bayreuth) (Німеччина) за період із 18 серпня 2022 року по 18 травня 2023 року

вручення ректором університету К.Тримі гранту на стажування

фото на зйомках онлайн курсу
вручення К.Тримі мовного сертифікату

 

14 Переглядів

Участь співробітників у міжнародному вебінарі «Вища освіта в Україні»

17.05.2023 року відбувся третій Міжнародний вебінар, організований Академією спеціальної педагогіки ім. Марії Ґжеґожевської у Варшаві. Він організований спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України і присвячений проблематиці вищої освіти в Україні.

Проф., д.п.н. Ірина Драч, директор Інституту вищої освіти НАПН України, ознайомила присутніх із місією, візією і основними напрямами діяльності очолюваного Інституту, запросила науково-педагогічних працівників Академії спеціальної педагогіки ім. Марії Ґжеґожевської у Варшаві до співпраці.

Проф., д.п.н. Олександра Бородієнко, провідний науковий співробітник Відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, ознайомила учасників вебінару із особливостями забезпечення якісної вищої освіти в Україні під час війни.

У вебінарі взяли участь працівники польських та українських освітніх установ і організацій, науково-педагогічні та педагогічні працівники студенти, аспіранти закладів вищої освіти Польщі та України.

25 Переглядів

Круглий стіл «Лідерство університетів України у контексті критеріїв міжнародних рейтингів» (12.05.2023 р., змішаний формат)

12 травня 2023 р. в Інституті вищої освіти НАПН України відбувся круглий стіл «Лідерство університетів України у контексті критеріїв міжнародних рейтингів». Спільний захід організовано Інститутом вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Національним Еразмус+ офісом в Україні, Національними експертами з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE), Сумським державним університетом і Національною академією педагогічних наук України.

До заходу долучилися близько 130 учасників.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулись Ірина ДРАЧ, директор Інституту вищої освіти НАПН України, та Анатолій ВАСИЛЬЄВ, радник ректора, голова Вченої ради Сумського державного університету.

Олег ШАРОВ, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України, HERE, висвітлив системні механізми та критерії оцінювання діяльності університетів в Україні («формула фінансування», атестація наукової діяльності, акредитація тощо).

Критерії загальних і профільних міжнародних університетських рейтингів представив Володимир ЛУГОВИЙ, перший віце-президент НАПН України, HERE.

Виступ Петра САУХА, академіка-секретаря Відділення вищої освіти НАПН України, була присвячена основним функціям і місії університету-лідера.

Досвід Сумського державного університету щодо міжнародних, національних та внутрішньоуніверситетських рейтингів як мотиваторів якості та успішності  презентував Анатолій ВАСИЛЬЄВ, який посідав посаду ректора Сумського державного університету до 2022 р.

Жанна ТАЛАНОВА, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні, та Юрій РАШКЕВИЧ, член Національного агентства кваліфікацій, професор Національного університету «Львівська політехніка», HERE, висвітлили питання оцінювання якості викладання і навчання в Україні в контексті академічної репутації та репутації серед роботодавців.

Перспективи та виклики модернізації мережі університетів у контексті євроінтеграції та відновлення України були представлені у презентації Володимира БАХРУШИНА, керівника сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України, професора Національного університету «Запорізька політехніка», HERE, та Вадима ЗАХАРЧЕНКА, проректора Національного університету «Одеська морська академії», HERE.

Відеозапис та презентації спікерів – за посиланням.

13 Переглядів

08 травня 2023 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • затвердження результатів конкурсу на заміщення посад наукових працівників Інституту (на посаду завідувача відділу взаємодії університетів та суспільства – Шофолова Наталія Миколаївна; на посаду провідного наукового співробітника відділу взаємодії вищої освіти та ринку праці – Ковтунець Володимир Віталійович);
  • схвалення звіту старшого наукового співробітника відділу взаємодії університетів та суспільства Трими Катерини Андріївни про результати наукового стажування в Байройтському університеті (Universität Bayreuth) (Німеччина) за період із 18 серпня 2022 року по 18 травня 2023 року;
  • надання дозволу старшому науковому співробітнику відділу взаємодії університетів та суспільства Тримі Катерині Андріївні на проходження закордонного наукового стажування у Байройтському університеті (Universität Bayreuth) (Німеччина) терміном із 19 травня 2023 року по 31 грудня 2023 року за рахунок приймаючої сторони;
  • затвердження програм вступних іспитів зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки освітньо-наукової програми «Викладання і навчання у вищій освіті» та з іноземної мови (англійська) для вступу на третій рівень вищої освіти на здобуття наукового ступеня доктор філософії за освітньо-науковою програмою «Викладання і навчання у вищій освіті»;
  • рекомендація до друку рукопису матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України».

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

22 Переглядів

Міжнародна науково-практична конференція “Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України”

27 квітня 2023 р. відбулася  Міжнародна науково-практична конференція “Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України” (в режимі он-лайн), організована ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», Гуманітарно-економічною академією в Лодзі (Польща), Вищою школою підприємництва і адміністрування в Любліні (Польща) та ВГО «Українська Асоціація Економістів-Міжнародників».

Участь з доповідями та виступами в обговоренні проблематики тематичної дискусійної панелі «Відкрита наука як чинник повоєнного відновлення та розбудови України як сильної європейської країни» взяли наукові працівники Інституту вищої освіти Юрій Мєлков (Відкрита наука та її значення для розбудови України як сильної європейської країни), Ігор Жиляєв (Модернізація принципів наукового співробітництва в умовах геополітичної напруженості), Олена Слободянюк (Солідарність як фундаментальний принцип імплементації концепції «Відкрита наука»), Ірина Драч та Ольга Петроє (Готовність українських ЗВО до ефективного функціонування в умовах Відкритої науки: соціологічні виміри).

Докладніше про конференцію

15 Переглядів

Науковим співробітникам Інституту вищої освіти НАПН України присвоєні вчені звання професора.

Відповідно до наказу МОН Україні від 27 квітня 2023 р. № 491 науковим співробітника Інституту вищої освіти НАПН України доктору педагогічних наук, Жаннеті ТАЛАНОВІЙ та доктору педагогічних наук Олександрі БОРОДІЄНКО присвоєні вчені звання професора.

Колектив Інституту вітає з присвоєнням вчених звань професора Жаннету ТАЛАНОВУ та Олександру БОРОДІЄНКО та бажає подальших наукових здобутків.