×

Події

6 Переглядів

5 грудня 2024 р. відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: досягнення і проблеми – погляд ззовні і зсередини»

Конференція проводиться Київським національним університетом імені Тараса Шевченка у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Національним агентством кваліфікацій, Інститутом вищої освіти НАПН України та Національним Еразмус+ офісом в Україні.

Напрями роботи конференції:

  • Роль університетів у забезпеченні якості вищої освіти України (бачення державних і громадських інституцій).
  • Взаємодія університетів у забезпеченні якості освіти.
  • Інтернаціоналізація  – каталізатор забезпечення якості освіти в університетах.
  • Пріоритети в якості освіти для ринку праці.

Важливі дати:

  • 2 грудня 2024 р. – кінцевий термін подання тез (olga.yamkova@knu.ua)
  • 4 грудня 2024 р. – кінцевий термін реєстрації для участі у конференції
  • 5 грудня 2024 р. – проведення конференції

Сайт конференції: https://sites.google.com/view/osvita-zvo/
Форма проведення: змішана (поєднання онлайн- та офлайн-форматів).
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Умови участі:

  • Форма реєстрації для участі та подання тез: https://forms.gle/M8z8anqZaGPtqFDR8
  • Участь у Конференції безкоштовна.

Кількість учасників для участі в офлайн-форматі обмежена. Організатори залишають за собою право визначати, з урахуванням безпекової ситуації, можливість присутності учасників у приміщеннях Університету.

За результатами конференції планується видання Електронного наукового збірника тез доповідей IV Міжнародної науково-практичної конференції «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України:  досягнення і проблеми  – погляд ззовні і зсередини».

Контактні особи від КНУ:

  • Щодо організаційних питань – методист в.к. Відділу забезпечення якості освіти Олена Хруцька, тел.: +38(044) 239-34-21.
  • Щодо питань подання тез – методист Відділу забезпечення якості освіти Ольга Ямкова, тел.: +38(044) 239-34-21; e-mail: olga.yamkova@knu.ua

Контактні особи від ІВО НАПН України:

  • Відділ забезпечення якості вищої освіти Жанна Таланова, Оксана Воробйова
10 Переглядів

18 листопада 2024 р. відбувся круглій стіл «Повоєнне відновлення вищої освіти: зарубіжний досвід і світоглядно-методологічні засади»

Інститут вищої освіти НАПН України спільно з  Інститутом демографії та проблем якості життя НАН України відповідно до програми спільної діяльності Національної академії педагогічних наук України та Національної академії наук України провели «круглий стіл» на тему «Повоєнне відновлення вищої освіти: зарубіжний досвід і світоглядно-методологічні засади».

Метою заходу виступило обговорення актуальних стратегій відновлення вищої освіти у післявоєнний період, відповідно до Плану заходів НАПН України з реалізації Рекомендацій слухань Комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій на тему «Відновлення освіти на деокупованих територіях» та до Дорожньої карти реалізації Стратегії когнітивної деокупації Криму.

Участь у «круглому столі», у змішаному режимі, взяло більше тридцяти наукових і науково-педагогічні працівників, аспірантів, керівників закладів вищої освіти та представників наукової спільноти, зокрема з Національного транспортного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Міжрегіональної академії управління персоналом, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Університету менеджменту освіти та ін.

Під час  «круглого столу» було обговорено педагогічні, демографічні, економічні, філософські, ціннісні та правові аспекти повоєнного відновлення вищої освіти України. З окремими доповідями виступили д.е.н., с.н. с., член-кореспондент НАН України, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАН України (далі – ІДПЯЖ НАН України) О. М. Гладун; д.п.н., професор, г.н.с. відділу взаємодії вищої освіти та ринку праці Інституту вищої освіти НАПН України О. М. Отич; д.е.н., професор, завідувач відділу демографічного моделювання та прогнозування ІДПЯЖ НАН України Д. Г. Шушпанов; д.філос.н., ст. досл., г.н.с. відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України Ю. О. Мєлков; к.е.н., с.н.с., завідувач сектору міграційних досліджень ІДПЯЖ НАН України О. В. Позняк; к.е.н., доцент, заслужений економіст України, п.н.с. відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті ІВО НАПН України Ю. М. Вітренко.

За матеріалами круглого столу готується резолюція та низка рекомендацій.

6 Переглядів

Круглий стіл «Вища освіта та ринок праці: виклики та можливості ери штучного інтелекту»

13 листопада 2024 р. відбувся круглий стіл «Вища освіта та ринок праці: виклики та можливості ери штучного інтелекту», організований та проведений в рамках Угод про співпрацю Інституту вищої освіти НАПН України з Київським національним університетом будівництва і архітектури, Державним університетом «Житомирська політехніка», Ужгородським державним університетом та Херсонським державним університетом та в рамках виконання наукового дослідження відділом взаємодії вищої освіти та ринку праці на тему: «Теоретичні основи і механізми взаємодії вищої освіти та ринку праці в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України».

Метою заходу було: об’єднати представників науки та вищої освіти для обговорення впливу штучного інтелекту на вищу освіту та ринок праці в Україні; визначити ключові виклики та можливості, пов’язані зі зростанням ролі штучного інтелекту; розробити рекомендації щодо адаптації вищої освіти потребам сучасного ринку праці в умовах нових реалій

У заході взяли участь 61 зареєстрованих учасників: представники 13 закладів вищої освіти з різних регіонів України, Інституту вищої освіти та інших наукових установ НАПН України та НАН України, Міжнародного агентства професійних кваліфікацій.

→ Докладніше

3 Переглядів

11 листопада 2024 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • схвалення Плану дій щодо імплементації Відкритої науки в Інституті вищої освіти НАПН України на період 2024–2030 роки;
  • можливості використання професійного стандарту «Викладач закладу вищої освіти» у діяльності Інституту вищої освіти НАПН України.

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

5 Переглядів

8 листопада 2024 року аспірантка 3 року навчання освітньо-наукової програми “Політика і лідерство у вищій освіті” Марія Саюк взяла участь у науково-популярному заході «Ніч молодіжної науки», організованому Радою молодих учених при МОН України.

Аспірантка відкрила захід, презентувавши результати наукової розвідки на тему “Особливості підготовки освітніх лідерів в Нідерландах“, як апробування дисертаційного дослідження «Підготовка магістрів у сфері управління вищою освітою в університетах Королівства Нідерландів» (науковий керівник – Регейло Ірина Юріївна). Особлива увага була приділена темі лідерства в освіті і науці, як дієвому інструменту розвитку освітніх команд.
«Ніч молодіжної науки» проводиться з метою створення презентаційного майданчику для демонстрації здобутків молодих учених України. Учасників привітали генеральний директор Директорату розвитку науки МОН України Григорій Мозолевич та голова Ради молодих учених при МОН України Олеся Ващук.
Переглянути запис заходу можна за посиланням: www.youtube.com/watch

5 Переглядів

XІII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти» (07.11.2024 р., гібридний формат)

7 листопада 2024 р. відбулася XІII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти», організована та проведена Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Міністерство освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Інститутом вищої освіти НАПН України, Національною академією педагогічних наук України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Спілкою ректорів закладів вищої освіти України, а також командою Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE team). Захід відбувся за підтримки Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту і культури Європейської Комісії та Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури.

Болонська конференція 2024 мала на меті визначити стан та перспективи розвитку вищої освіти України в умовах воєнного стану та широкомасштабної війни в контексті цифрових трансформацій та забезпечення якості, зокрема представити процеси гармонізації законодавства України у вищій освіті відповідно до євроінтеграції, шляхи модернізації зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості для цифрових освітніх програм в Україні з урахуванням трендів EHEA, а також особливостей забезпечення якості цифрової вищої освіти в умовах криз/надзвичайних ситуацій (пандемія, масштабна війна), підготувати відповідні рекомендації.

У заході взяли участь онлайн близько 200 зареєстрованих учасників: представники закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої освіти з усіх регіонів України, Інституту вищої освіти та інших наукових установ НАПН України та НАН України, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE), а також представники проєктів Еразмус+. У залі засідань Київського національного університету імені Тараса Шевченка зібралися близько 50 спікерів та учасників Болонської конференції.

Із вступним словом до учасників конференції звернулися Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир БУГРОВ, Заступник Міністра освіти і науки України Михайло ВИННИЦЬКИЙ, Менеджер з питань розвитку політики відділу міжнародної співпраці Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту і культури Європейської Комісії Едрієн ОЛЖАК-ОЛЖЕВСЬКИЙ, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь КРЕМЕНЬ, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій БУТЕНКО та Координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана ШИТІКОВА.

У Болонській конференції взяла участь як ключовий спікер визнана європейська експертка Естер УЕРТАС (Esther HUERTAS), Агентство забезпечення якості Іспанії (the Quality Assurance Agency in Catalunya – Spain), яка очолює робочі групи з розвитку цифровізації у вищій освіті та забезпечення якості в ЄПВО.

З презентаціями також виступили представники Міністерства освіти і науки України, Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, інші провідні експерти України в сфері вищої освіти.

Детальна інформація, презентації та відеозапис Болонської конференції представлені на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

36 Переглядів

Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Повоєнне відновлення вищої освіти: зарубіжний досвід і світоглядно-методологічні засади»(18.11.2024 р.)

18 листопада 2024 року о 10:00 Інститут вищої освіти НАПН України разом із Інститутом демографії та проблем якості життя НАН України проводитимуть «круглий стіл» на тему «Повоєнне відновлення вищої освіти: зарубіжний досвід і світоглядно-методологічні засади».

Метою даного заходу є обговорення актуальних стратегій відновлення вищої освіти у післявоєнний період, відповідно до Плану заходів НАПН України з реалізації Рекомендацій слухань Комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій на тему «Відновлення освіти на деокупованих територіях», до Дорожньої карти реалізації Стратегії когнітивної деокупації Криму та Програми спільної діяльності НАПН України та НАН України.

Серед орієнтовних напрямів обговорення:

  • Європейські цінності та філософські засади вищої освіти.
  • Демографічні та економічні проблеми української освіти сьогодні та завтра.
  • Європейський і світовий досвід повоєнного відновлення вищої освіти.
  • Технології штучного інтелекту та новітні методики викладання і навчання.

До участі в обговоренні запрошуються представники центральних органів виконавчої влади, Верховної ради України, наукові та науково-педагогічні працівники, аспіранти, студенти, управлінці та всі, хто цікавиться стратегіями розвитку вищої освіти.

Захід відбудиться у змішаному режимі офлайн та онлайн на платформі Zoom
Дата і час: 18 листопада 2024 року, 10:00–12:00
Робочі мови: українська, англійська
Контактна особа: Ю. О. Мєлков, головний науковий співробітник відділу соціальних і інституційних трансформацій у вищій освіті
Форма для реєстрації: https://forms.gle/xZccJszCWEBbqNbCA

11 Переглядів

Запрошуємо взяти участь у засіданні круглого столу «Вища освіта та ринок праці: виклики та можливості ери штучного інтелекту», який відбудеться 13.11.2024 р. у змішаному форматі

До участі у заході запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, аспіранти, студенти, представники громадських організацій та інші особи, яких цікавлять проблеми, що будуть обговорюватися на засіданні круглого столу.

Мета заходу:

  • Об’єднати представників вищої освіти для обговорення впливу штучного інтелекту на вищу освіту та ринок праці в Україні.
  • Визначити ключові виклики та можливості, пов’язані зі зростанням ролі ШІ.
  • Розробити рекомендації щодо адаптації вищої освіти потребам сучасного ринку праці в умовах нових реалій.

Мова круглого столу – українська.
Початок круглого столу – о 15.00.
Реєстрація учасників – до 12.11.2024 р. за покликанням

Інформаційний лист

11 Переглядів

XІII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти» (07.11.2024 р., гібридний формат)

Інститут вищої освіти НАПН України спільно з Міністерство освіти і науки України, Національним Еразмус+ офісом в Україні, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Спілкою ректорів закладів вищої освіти України, командою Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE team) запрошують Вас взяти участь у XІII Міжнародній науково-практичній конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти», що відбудеться 7 листопада 2024 р. у гібридному форматі.

Що? XІII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти».
Де? Онлайн на плафтормі ZOOM; офлайн – м. Київ (місце проведення буде повідомлене підтвердженим учасникам).
Коли? 7 листопада 2024 р., 9:15 – 17:00 (за Києвом).

ПРОГРАМА заходу – завантажити.
Мова заходу: : українська / англійська (синхронний переклад забезпечується).
Реєстрація обов’язкова. Форма для заповнення буде відкрита до 12:00 5 листопада 2024 р. Підтвердження щодо участі будуть надіслані учасникам на вказану е-пошту до 18:00 5 листопада 2024 р.

Цільова група: студенти та працівники ЗВО, організації роботодавців, асоціації студентів, представники Міністерства освіти і науки України, Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Національні експерти з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE).

2 Переглядів

Вітаємо аспірантів першого року навчання з першою сесією!

Впродовж двох тижнів тривала сесія аспірантів Інституту першого року навчання за ОНП «Політика і лідерство у вищій освіті». В фокусі вивчення була методологія та методи освітніх досліджень (викладач – Драч І. І.), політика і нормативне забезпечення викладання і навчання у вищій освіті, методика розроблення стандартів вищої освіти (викладач – Скиба Ю. А.), основи дидактики (викладач – Ярошенко О. Г.), сучасні теорії та практики врядування у вищій освіті та автономія університетів (викладач – Калашнікова С. А.). Сучасні актуальні теми, високий рівень викладання, практико орієнтовані завдання для самостійної роботи аспірантів, щира та відверта атмосфера спілкування – все це налаштовує аспірантів на системну та ретельну роботу над власним зростанням як молодих науковців.