×

Події

1 Переглядів

17 грудня 2024 р. в рамках реалізації соціальних ініціатив відбувся культурно-просвітницький захід. Програма «Бандура – душа українського народу» занурила присутніх у духовний простір кобзарсько-лірницької традиції.

17 грудня 2024 р. в приміщенні Київської православної богословської академії відбувся унікальний захід в рамках реалізації соціальних ініціатив Інституту вищої освіти НАПН України для підтримки військовослужбовців Збройних Сил України, організований відділом соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України (завідувачка відділом Алла Гаврилюк) та відділом  взаємодії університетів і суспільства Інституту вищої освіти НАПН України (завідувачка відділом Олена Оржель). Унікальний, бо взаємодіяли в одному духовному просторі два заклади вищої освіти – богословський і світський за участю родин захисників і захисниць України.
Капела бандуристів Київського національного університету культури і мистецтв презентувала присутнім програму «Бандура – душа українського народу»  (художній керівник та диригент доктор мистецтва Владислав Лисенко). Зі вступним словом виступила професор Надія Бруяко.
Ця подія набула особливого ціннісного значення з огляду на те, що Практика збереження кобзарсько-лірницької традиції українського народу нещодавно була внесена ЮНЕСКО до Належної практики охорони нематеріальної культурної спадщини людства !
Пишаємося  визнанням і радіємо, що можемо обʼєднувати заклади вищої освіти на хвилі творчості, любові до Батьківщини та вдячності Збройним Силам України.

3 Переглядів

09 грудня 2024 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • висунення кандидатур для обрання дійсним членом (академіком) та членами-кореспондентами НАПН України;
  • затвердження рішень атестаційної комісії Інституту;
  • узгодження графіка проведення атестації наукових працівників Інституту вищої освіти НАПН України у 2025 році;
  • моніторингу впровадження результатів наукових досліджень;
  • результату відрядження до м. Білефельд (Німеччина) у рамках реалізації Проєкту ЄС Еразмус+ «Посилення співпраці між університетами і громадами»;
  • внесення змін до складу редакційної колегії журналу «Філософія освіти. Philosophy of Education»;
  • рекомендації до друку наукового журналу та виробничо-практичної продукції.

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

5 Переглядів

Про обговорення наукового дослідження «Механізми розвитку інноваційної діяльності університетів в умовах повоєнного відновлення України».

05 грудня 2024 року в Інституті вищої освіти НАПН України відбулося обговорення, спільно зі стейкхолдерами, наукового дослідження «Механізми розвитку інноваційної діяльності університетів в умовах повоєнного відновлення України», яке планується виконуватися у 2025-2026 рр.
Науковий керівник дослідження Юрій Скиба, д.п.н., доцент у презентації представив актуальність наукового дослідження, його мету і завдання, основні напрями індивідуальних досліджень виконавців та заплановані результати дослідження.
Проведення консультацій зі стейкхолдерами перед початком виконання наукового дослідження є сучасною практикою, що відповідає принципам відкритої науки. Залучення широкого кола зацікавлених сторін, від експертів галузі до представників громадськості, гарантує, що отримані наукові результати будуть не лише науково обґрунтованими, а й відповідатимуть актуальним потребам суспільства.

У заході взяли участь представники провідних вітчизняних університетів:
→ Докладніше

4 Переглядів

VI Міжнародний конгрес «Етнодизайн у контексті відродження української національної ідентичності та європейської інтеграції», 27-29 листопада 2024 р.

Олена Отич та Алла Гаврилюк, наукові працівники Інституту вищої освіти НАПН України взяли участь у VI Міжнародному конгресі «Етнодизайн у контексті відродження української національної ідентичності та європейської інтеграції», який відбувся 27-29 листопада 2024 р.
Інститут вищої освіти НАПН України на пленарному засіданні представляли: доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу взаємодії університетів та ринку праці Олена Отич та завідувач відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Алла Гаврилюк.
Колеги презентували науковому товариству результати досліджень, які віддзеркалюють включеність закладів освіти, зокрема і вищої, у процеси формування національної ідентичності українського народу у часи боротьби за незалежність та територіальну цілісність України на шляху до європейської інтеграції.
Про багатовимірні можливості мистецтва як чинника формування української національної ідентичності з акцентом на пошук та утвердження споконвічних національних архетипів розповіла присутнім Олена Отич.
Про важливість використання: нематеріальної культурної спадщини України у процесі формування локальної, національної та глобальної ідентичностей українського народу на різних освітніх рівнях із урахуванням загроз та викликів російсько-української війни; інноваційного онлайн-ресурсу «Карта елементів нематеріальної культурної спадщини України часів воєнного стану», доступного за покликанням : https://view.genially.com/6645af908716650014fa4fbe/interactive-content-interaktivna-karta-elementiv-nks-ukrayini-chasiv-voyennogo-stanu – наголосила у доповіді Алла Гаврилюк.
Наукові працівники щиро дякують Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка за запрошення, творчу співпрацю та можливістю поділитися результатами наукових досліджень та їх впливом на розвиток сфери освіти в Україні.

9 Переглядів

10 грудня 2024 р. о 14:00 запрошуємо долучитися до онлайн-воркшопу “Європейські практики реалізації третьої місії університетів: досвід для України”

Зустріч проводиться в рамках Проєкту ЄС Еразмус+ “Посилення співпраці між університетами і громадами”(UNICOM), де обговоримо досвід Університету Ґенуї (м. Генуя, Італія), Університету Латвії (м. Рига, Латвія), Чеського університету природничих наук у Празі (м. Прага, Чехія), Професійної вищої школи для малого та середнього бізнесу (м. Білефельд, Німеччина), Лундського університету (м. Лунд, Швеція) та використання цього досвіду в Україні.

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/WzVqLfZbtNFDSKUb6.
Лінк на приєднання зареєстровані учасники отримають у день заходу зранку.

17 Переглядів

5 грудня 2024 р. відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України: досягнення і проблеми – погляд ззовні і зсередини»

Конференція проводиться Київським національним університетом імені Тараса Шевченка у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Національним агентством кваліфікацій, Інститутом вищої освіти НАПН України та Національним Еразмус+ офісом в Україні.

Напрями роботи конференції:

  • Роль університетів у забезпеченні якості вищої освіти України (бачення державних і громадських інституцій).
  • Взаємодія університетів у забезпеченні якості освіти.
  • Інтернаціоналізація  – каталізатор забезпечення якості освіти в університетах.
  • Пріоритети в якості освіти для ринку праці.

Важливі дати:

  • 2 грудня 2024 р. – кінцевий термін подання тез (olga.yamkova@knu.ua)
  • 4 грудня 2024 р. – кінцевий термін реєстрації для участі у конференції
  • 5 грудня 2024 р. – проведення конференції

Сайт конференції: https://sites.google.com/view/osvita-zvo/
Форма проведення: змішана (поєднання онлайн- та офлайн-форматів).
Робочі мови конференції: українська, англійська.
Умови участі:

  • Форма реєстрації для участі та подання тез: https://forms.gle/M8z8anqZaGPtqFDR8
  • Участь у Конференції безкоштовна.

Кількість учасників для участі в офлайн-форматі обмежена. Організатори залишають за собою право визначати, з урахуванням безпекової ситуації, можливість присутності учасників у приміщеннях Університету.

За результатами конференції планується видання Електронного наукового збірника тез доповідей IV Міжнародної науково-практичної конференції «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України:  досягнення і проблеми  – погляд ззовні і зсередини».

Контактні особи від КНУ:

  • Щодо організаційних питань – методист в.к. Відділу забезпечення якості освіти Олена Хруцька, тел.: +38(044) 239-34-21.
  • Щодо питань подання тез – методист Відділу забезпечення якості освіти Ольга Ямкова, тел.: +38(044) 239-34-21; e-mail: olga.yamkova@knu.ua

Контактні особи від ІВО НАПН України:

  • Відділ забезпечення якості вищої освіти Жанна Таланова, Оксана Воробйова
19 Переглядів

18 листопада 2024 р. відбувся круглій стіл «Повоєнне відновлення вищої освіти: зарубіжний досвід і світоглядно-методологічні засади»

Інститут вищої освіти НАПН України спільно з  Інститутом демографії та проблем якості життя НАН України відповідно до програми спільної діяльності Національної академії педагогічних наук України та Національної академії наук України провели «круглий стіл» на тему «Повоєнне відновлення вищої освіти: зарубіжний досвід і світоглядно-методологічні засади».

Метою заходу виступило обговорення актуальних стратегій відновлення вищої освіти у післявоєнний період, відповідно до Плану заходів НАПН України з реалізації Рекомендацій слухань Комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій на тему «Відновлення освіти на деокупованих територіях» та до Дорожньої карти реалізації Стратегії когнітивної деокупації Криму.

Участь у «круглому столі», у змішаному режимі, взяло більше тридцяти наукових і науково-педагогічні працівників, аспірантів, керівників закладів вищої освіти та представників наукової спільноти, зокрема з Національного транспортного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Міжрегіональної академії управління персоналом, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Університету менеджменту освіти та ін.

Із вступним словом до учасників «круглого столу»  звернулися Директор Інституту демографії  та проблем якості життя НАН України, доктор економічних наук, професор, академік НАН України, заслужений економіст України Елла Марленівна ЛІБАНОВА та  Директор Інституту вищої освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Ірина Іванівна  ДРАЧ.

У своїх виступах доповідачі наголосили, що широкомасштабне військове вторгнення росії завдало і продовжує завдавати потужного руйнівного впливу на інфраструктуру, економіку країни, усі сфери суспільного життя. Все це актуалізує потребу в переосмисленні ключових пріоритетів розвитку вищої освіти в умовах післявоєнного відновлення країни. Так як, вища освіта має стати провідним чинником високого рівня цивілізаційної суб’єктності України і власної ідентичності. Зрештою, сильними держави стають завдяки освіті, науці та інноваційній економіці.

Під час  «круглого столу» було обговорено педагогічні, демографічні, економічні, філософські, ціннісні та правові аспекти повоєнного відновлення вищої освіти України. З окремими доповідями виступили д.е.н., с.н. с., член-кореспондент НАН України, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАН України (далі – ІДПЯЖ НАН України) О. М. Гладун; д.п.н., професор, г.н.с. відділу взаємодії вищої освіти та ринку праці Інституту вищої освіти НАПН України О. М. Отич; д.е.н., професор, завідувач відділу демографічного моделювання та прогнозування ІДПЯЖ НАН України Д. Г. Шушпанов; д.філос.н., ст. досл., г.н.с. відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України Ю. О. Мєлков; к.е.н., с.н.с., завідувач сектору міграційних досліджень ІДПЯЖ НАН України О. В. Позняк; к.е.н., доцент, заслужений економіст України, п.н.с. відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті ІВО НАПН України Ю. М. Вітренко.

За матеріалами круглого столу готується резолюція та низка рекомендацій.

12 Переглядів

Круглий стіл «Вища освіта та ринок праці: виклики та можливості ери штучного інтелекту»

13 листопада 2024 р. відбувся круглий стіл «Вища освіта та ринок праці: виклики та можливості ери штучного інтелекту», організований та проведений в рамках Угод про співпрацю Інституту вищої освіти НАПН України з Київським національним університетом будівництва і архітектури, Державним університетом «Житомирська політехніка», Ужгородським державним університетом та Херсонським державним університетом та в рамках виконання наукового дослідження відділом взаємодії вищої освіти та ринку праці на тему: «Теоретичні основи і механізми взаємодії вищої освіти та ринку праці в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України».

Метою заходу було: об’єднати представників науки та вищої освіти для обговорення впливу штучного інтелекту на вищу освіту та ринок праці в Україні; визначити ключові виклики та можливості, пов’язані зі зростанням ролі штучного інтелекту; розробити рекомендації щодо адаптації вищої освіти потребам сучасного ринку праці в умовах нових реалій

У заході взяли участь 61 зареєстрованих учасників: представники 13 закладів вищої освіти з різних регіонів України, Інституту вищої освіти та інших наукових установ НАПН України та НАН України, Міжнародного агентства професійних кваліфікацій.

→ Докладніше

7 Переглядів

11 листопада 2024 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • схвалення Плану дій щодо імплементації Відкритої науки в Інституті вищої освіти НАПН України на період 2024–2030 роки;
  • можливості використання професійного стандарту «Викладач закладу вищої освіти» у діяльності Інституту вищої освіти НАПН України.

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

8 Переглядів

8 листопада 2024 року аспірантка 3 року навчання освітньо-наукової програми “Політика і лідерство у вищій освіті” Марія Саюк взяла участь у науково-популярному заході «Ніч молодіжної науки», організованому Радою молодих учених при МОН України.

Аспірантка відкрила захід, презентувавши результати наукової розвідки на тему “Особливості підготовки освітніх лідерів в Нідерландах“, як апробування дисертаційного дослідження «Підготовка магістрів у сфері управління вищою освітою в університетах Королівства Нідерландів» (науковий керівник – Регейло Ірина Юріївна). Особлива увага була приділена темі лідерства в освіті і науці, як дієвому інструменту розвитку освітніх команд.
«Ніч молодіжної науки» проводиться з метою створення презентаційного майданчику для демонстрації здобутків молодих учених України. Учасників привітали генеральний директор Директорату розвитку науки МОН України Григорій Мозолевич та голова Ради молодих учених при МОН України Олеся Ващук.
Переглянути запис заходу можна за посиланням: www.youtube.com/watch