×

Події

3 Переглядів

20 травня 2025 року 11:00 — 14:00 заплановано круглий стіл «Наука для громадського здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій»

ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України» та Інститут вищої освіти НАПН України запрошують Вас взяти активну участь у роботі круглого столу «Наука для громадського здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій», який відбудеться у змішаному форматі 20 травня 2025 року 11:00 — 14:00 в ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» за адресою: м. Київ, вул. Полуботка Павла Гетьмана, 50, малий конференц зал (2 поверх).

Круглий стіл має на меті обговорення впровадження наукових розробок для громадського здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій в Україні.

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ:
– Академічна наука в умовах надзвичайних ситуацій
– Впровадження наукових розробок в умовах надзвичайних ситуацій, воєнного стану
– Відкрита наука для вирішення проблем громадського здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій
– Регулювання професій у сфері охорони здоров’я в контексті підготовки до вступу в ЄС.

Докладніше у інформаційному листі. Завантажити.

1 Переглядів

Завершення весняної сесія аспірантів 1-го року навчання за ОНП «Політика і лідерство у вищій освіті».

Завершилась сесія аспірантів 1-го року навчання за ОНП «Політика і лідерство у вищій освіті». В рамках вивчення модуля «Філософські проблеми вищої освіти сьогодення: методологічні та ціннісні засади» (викладач – Мєлков Ю. О.) майбутні доктори філософії дискутували щодо ціннісних складових вищої освіти і досліджень, що набуває особливої актуальності в умовах інтенсифікації переговорів України про вступ до ЄС. Аспіранти набували навички розробляти проєктні пропозиції для дослідницьких цілей (модуль «Основи проектного менеджменту для реалізації дослідницької ініціативи», викладач – Калашнікова С. А.), з’ясовували особливості управління освітнім процесом (модуль «Управління освітнім процесом у ЗВО», викладач – Скиба Ю. А.) та організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання та мобільності (викладач – Таланова Ж. В.). Важливою складовою навчання за освітньо-науковою програмою «Політика і лідерство у вищій освіті» стало опанування аспірантами питань лідерства, зокрема і дослідницького лідерства (модуль «Дослідницьке лідерство», викладач – Драч І. І.). В умовах імплементації в українському дослідницькому просторі принципів відкритої науки, аспірантам доцільно розуміти шляхи використання можливостей відкритої науки при проведенні власного дослідження.
Бажаємо аспірантам подальших успіхів!

2 Переглядів

Виступи науковців Інституту вищої освіти на Виставці «Освіта та кар’єра – 2025»

11–12 квітня 2025 року в режимі онлайн проходила Сорок друга міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2025», організована Всеукраїнською громадською організацією Товариство «Знання» України за підтримки Національної академії педагогічних наук України та Держаної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Серед заходів Національної академії педагогічних наук України 11 квітня було проведений семінар на тему «Сучасний університет у синергії трансформацій суспільства, науки та економіки», організований науковцями Інституту вищої освіти НАПН України. Співробітники відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Ю. О. Мєлков, А. М. Гаврилюк, Ю. М. Вітренко та В. О. Ворона презентували своє бачення сучасних тенденцій розвитку закладу вищої освіти, спрямованих на забезпечення кар’єрних перспектив випускників, їх конкурентоспроможності на ринку праці за доби «Індустрії 4.0». Серед учасників семінару були науково-педагогічні та наукові працівники, здобувачі вищої освіти з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького державного університету імені Михайла Коцюбинського, Міжрегіональної академії управління персоналом та ін.

Презентацію було складно за результатами наукового дослідження на тему «Розвиток університетів у контексті післявоєнного відновлення: синергія соціальних і інституційних трансформацій вищої освіти, науки та економіки», яке здійснює відділ соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України у 2024–2025 рр.

6 Переглядів

«Василь Доманицький – редактор, літературознавець, історик, кооператор» (07 квітня 2025 року).

07 квітня 2025 року в рамках  реалізації Концепції громадянської освіти в Україні на 2024-2030 рр. в Інституті вищої освіти НАПН України відбувся культурно-просвітницький захід на тему «Василь Доманицький – редактор, літературознавець, історик, кооператор».

Василю Доманицькому доля відвела лише 33  роки життя, з яких за неповних 15  літ активної творчої і громадської діяльності, йому вдалося зробити багато. Василь Миколайович феноменально поєднував, здавалося б, непоєднувані таланти: блискучий редактор, літературознавець, викладач, історик, кооператор, маркетолог і менеджер. Це завдяки Доманицькому ми маємо унікальне видання «Кобзаря» 1907 року, «Історію України-Русі» Миколи Аркаса, низку антологій видавництва «Вік», кооперацію у його рідному селі Колодисте на Черкащині.

Пишаються і повік будуть вдячні земляки Василя Доманицького за його невтомну працю до останнього подиху в імʼя України. Про пошанування постаті, маловідомі сторінки життєвого та творчого шляху, про кімнату-музей, створену у сільському будинку культури, про раритетні Шевченківські Кобзарі, передані громаді, про відзначення пам’ятних дат та переданих у спадок традицій сільського кооперативного руху, закладеного самим Василем Миколайовичем, яке має своє продовження у нащадках тих, хто був його сучасником, – емоційно розповіла присутнім на лекції Валентина Руденко – директорка Колодистенського сільського будинку культури Філії Центру культурних послуг Тальнівської міської ради Черкаської області.

Ознайомитися з онлайн версією лекції можна за покликанням.

→ Докладніше

6 Переглядів

2 квітня 2025 р. відбулося засідання Президії Національної академії педагогічних наук України, на якому з-поміж інших питань розглядалися результати впровадження міжнародних проєктів Європейського Союзу в контексті виконання наукових досліджень Інституту вищої освіти НАПН України.

З доповіддю виступила Жаннета  ТАЛАНОВА, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, в.о. завідувача відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, аналітичний менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні. Вона презентувала багаторічний досвід міжнародної співпраці Інституту, актуальний для використання науковими установами й закладами вищої освіти України, акцентувавши увагу на тому, що участь у реалізації міжнародних проєктів із науковою складовою підвищує показники оцінювання під час проходження державної атестації наукових установ України. Жаннета  ТАЛАНОВА підкреслила, що за період 2013-2025 рр. Інститутом виконано та виконується 23 наукових дослідження та 14 проєктів міжнародної співпраці на основі забезпечення синергії цілей, завдань і результатів досліджень і проєктів.

Доповідачка аргументовано відповіла на низку запитань членів Президії щодо різних аспектів успішної реалізації та взаємозв’язку тематики досліджень і проєктів, а також шляхів забезпечення синергії проєктної і  дослідницької діяльності, ризиків, пов’язаних з проходженням аудиту науковими установами, що реалізують міжнародні проєкти тощо.

→ Докладніше

8 Переглядів

Аспіранти Інституту вищої освіти НАПН України запрошуються до участі у програмі академічної мобільності до Університету Тампере, Фінляндія

Інститут вищої освіти НАПН України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка є учасниками україно-фінського проєкту «ARISE: Просування стійкої та інноваційної вищої освіти в Україні», грантхолдером і координатором якого є Університет Тампере, м. Тампере, Фінляндія.

Проєктом передбачено розроблення та пілотування англомовного модулю «Higher Education Policy and Management in Emergencies / Політика та  управління у сфері вищої освіти в умовах надзвичайних ситуацій та криз» для українських здобувачів вищої освіти другого і третього рівнів – магістрантів та аспірантів.

Пілотування модуля відбуватиметься у межах міжнародної академічної мобільності в гібридному форматі: частина українських здобувачів вищої освіти разом з викладачами відвідають з коротким навчальним візитом Університет Тампере, де навчатимуться офлайн; інша група українських студентів і аспірантів пройдуть навчання в онлайн форматі, перебуваючи у своїх ЗВО та науковій установі. Після успішного завершення навчання за модулем учасники програми міжнародної академічної мобільності отримають сертифікат (2 кредити ЄКТС) від Університет Тампере.

Навчальний візит до Університету Тампере проходитиме з 18 до 25  травня 2025 р. Витрати на академічну мобільність покриватимуться за рахунок гранту Student Travel Grants від Університету Тампере.

Учасники навчального візиту до Університету Тампере відбиратимуться на конкурсних засадах. Інститут запрошує аспірантів усіх курсів освітніх програм «Політика і лідерство у вищій освіті» та  «Викладання і навчання у вищій освіті» подавати заявки на участь у конкурсі.

Пакет документів включає:
– Мотиваційний лист (до 1 сторінки)
– CV у форматі Europass
– Сертифікат про рівень володіння англійською мовою (за наявності) або інший документ, що підтверджує англомовну компетентність.

Документи подаються в електронному вигляді на адресу завідувача відділу науково-організаційної та кадрової роботи Інституту:  o.slobodianuk@ihed.org.ua
Заявки приймаються до 23:00 8 квітня 2025 р. 

7 Переглядів

Виступи науковців Інституту вищої освіти НАПН України на ХVІ Міжнародної виставці «Сучасні заклади освіти–2025»

26–28 березня 2025 року в режимі онлайн проходила ХVІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти», організована компанією «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». У межах виставки 26 березня відбулася VІ Всеукраїнська міжгалузева науково-практична онлайн-конференція «Українське суспільство у перспективах розвитку: історичний, соціально-політичний, освітньо-педагогічний аспекти», на якій у пленарному засіданні взяла участь Ірина Драч, директор Інституту вищої освіти НАПН України, яка представила доповідь на тему «Відкрита наука в Україні: актуальність та переваги». 27 березня відбувся семінар «Розвиток сучасних університетів: синергія трансформацій вищої освіти, науки та економіки», проведений науковцями Інституту вищої освіти НАПН України. Співробітники відділу соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті – Юрій Мєлков, Алла Гаврилюк, Юрій Вітренко та Вікторія Ворона – презентували  бачення сучасного закладу вищої освіти, зокрема філософських і аксіологічних засад його розвитку, пріоритетних напрямів державної політики у сфері вищої освіти і нових вимог до випускників, трансформацію організаційно-правових статусів ЗВО, сутності та форм трансформаційної діяльності закладів вищої освіти для розвитку громад і регіонів. Презентації підготовлено за результатами наукового дослідження на тему «Розвиток університетів у контексті післявоєнного відновлення: синергія соціальних і інституційних трансформацій вищої освіти, науки та економіки», яке здійснює відділ соціальних та інституційних трансформацій у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України у 2024–2025 рр.

7 Переглядів

24 березня 2025 року в змішаному режимі відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • результату звітування аспірантів і докторантів щодо виконання індивідуальних планів роботи за перше півріччя 2024–2025 навчального року;
  • схвалення Плану роботи Ради молодих вчених на 2025 рік;
  • затвердження Правил прийому на навчання до аспірантури та докторантури Інституту вищої освіти НАПН України у 2025 році.

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

14 Переглядів

Міжнародна весняна школа «Інклюзія, соціальна відповідальність та підприємництво. Соціальні інновації для розвитку громад та залучення молоді» (17-21 березня 2025 р.)

Наукова спільнота Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, як співорганізатори Міжнародної весняної школи «Інклюзія, соціальна відповідальність та підприємництво. Соціальні інновації для розвитку громад та залучення молоді», активно долучилася до проведення з 17 по 21 березня 2025 року онлайн сесій школи.

Учасники (близько 250 осіб ) мали  можливість познайомитися з теоретичними і практичними інструментами реалізації третьої місії університетів та їх впливом на розвиток суспільних процесів; отримати досвід запровадження європейських практик соціальних інновацій та соціального підприємництва в освіті;  дізнатися про особливості формування соціальної згуртованості в Україні крізь призму залучення молоді і громад; набути знань про соціальну інклюзію, її види та актуалізацію в умовах російсько-української війни й залучення до цих процесів закладів вищої освіти в Україні; познайомитися з підґрунтям соціальної відповідальності університетів у подоланні кризових станів суспільства.

→ Докладніше

9 Переглядів

Навчання аспірантки Інституту вищої освіти НАПН України за програмою EURODOC

Аспірантка освітньо-наукової програми “Політика і лідерство у вищій освіті”, науковий співробітник відділу дослідницької діяльності університетів Інституту вищої освіти НАПН України Марія Саюк успішно пройшла відбір та розпочала  навчання за  англомовною програмою  «Цінності та демократія в європейських дослідженнях і вищій освіті» (Eurodoc Ambassador Programme for Values and Democracy in European Research and Higher Education).

Програма навчання організована  Європейською радою молодих вчених (EURODOC)  для молодих дослідників усіх галузей та має на меті забезпечити всебічний огляд демократичних цінностей вищої освіти та досліджень у Європі та надати теоретичну та практичну підготовку слухачам для підтримки демократичних засад як в освітніх та наукових інституціях, так і в громадянському суспільстві, з яким активно взаємодіють заклади освіти і науки.