×

Події

3 Переглядів

Інститут вищої освіти НАПН України за результатами державної атестації віднесено до найвищої категорії – групи А

Інститут вищої освіти НАПН України успішно пройшов державну атестацію, підтвердивши свої лідерські позиції наукової установи, яка системно досліджує проблеми вищої освіти. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України “Про затвердження Висновків про результати державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності за науковими напрямами “Аграрно-ветеринарний” та “Суспільний” (від 27 червня 2025 р. № 945) Інститут вищої освіти НАПН України віднесено до найвищої категорії – групи А. Зважаючи на те, що за результатами попередньої атестації Інститут вищої освіти НАПН України також було віднесено до найвищої категорії, отримані результати свідчать про високий науковий потенціал колективу, важливе загальнодержавне значення досліджень, їх вагомий внесок у формування політики розвитку вищої освіти в Україні.

Щиро вітаємо Інститут вищої освіти НАПН України з вагомим здобутком, дякуємо кожному члену команди за особистий внесок у спільний результат!

1 Переглядів

Публікації вчених Інституту вищої освіти НАПН України у високорейтингових міжнародних наукових видавництвах

Наукову працю «Higher Education for Sustainable Development in South-East Asia: Problems, Values, Strategies and Practices» вчених Інституту вищої освіти НАПН України (В.Зінченка та Ю.Мєлкова) опубліковано у серії «World Sustainability Series» міжнародного наукового видавництва Springer.
Наукову працю «Human Intelligence and the Phenomenon of Information: Open Science, Human Competencies, and Higher Education» вчених Інституту вищої освіти НАПН України (І. Драч, О. Петроє та Ю.Мєлкова) опубліковано у монографії видавництва World Scientific Publishing.

Вітаємо колег з оприлюднення наукових здобутків у високорейтингових міжнародних наукових видавництвах!

1 Переглядів

ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Варіативні моделі й технології трансформації професійного розвитку фахівців в умовах відкритої освіти»

Юрій Вітренко та Галина Ковальчук, наукові співробітники Інституту вищої освіти НАПН України взяли участь у ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Варіативні моделі й технології трансформації професійного розвитку фахівців в умовах відкритої освіти», яка відбулася 26 червня 2025 року в ДЗВО «Університет менеджменту освіти НАПН України (Київ).
Конференцію організовано центром післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти НАПН України. Співорганізатори конференції – Міністерство освіти і науки України, War Child Alliance (Нідерланди), Український інститут розвитку освіти, Інститут модернізації змісту освіти, ГО Центр освітніх ініціатив «Толока», ГО «УСПІХ», Центр професійного зростання.
Юрій Вітренко виступив з доповіддю на тему «Глобальна конвенція про визнання кваліфікацій вищої освіти як інституціональна основа трансформації сфери вищої освіти України в післявоєнному відновленні України». Галина Ковальчук представила доповідь на тему «Університет як освітній оператор к сфері соціальної інклюзії: соціальний вплив і лідерство».
Конференція «Варіативні моделі й технології трансформації професійного розвитку фахівців в умовах відкритої освіти» стала важливою платформою для обміну досвідом та напрацювання моделей і технології трансформації професійного розвитку фахівців в умовах відкритої освіти.

2 Переглядів

З 25 червня до 02 липня 2025 року тривала сесія аспірантів освітньо-наукової програми «Викладання і навчання у вищій освіті» другого року навчання.

Під час заліково-екзаменаційної сесії аспіранти закріпили результати навчання з дисциплін «Іноземна мова та академічне письмо», «Забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти та Україні», «Тенденції розвитку ЄПВО». Іспит з навчальної дисципліни «Забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти та Україні» відбувся в форматі науково-практичної конференції, на якій аспіранти презентували результати аналізу та узагальнення системи забезпечення якості вищої освіти в ЄПВО та Україні. Були сформульовані рекомендації для вдосконалення якості вищої освіти в Україні.
В рамках сесії аспіранти поділились враженням про участь у навчальному візиті в Університет Тампере (Фінляндія), який відбувся в рамках реалізації проєкту «ARISE: Просування стійкої та інноваційної вищої освіти в Україні / Advancement of Resilient and Innovative Higher Education in Ukraine»(2024–2026). Аспіранти відзначили цінність набутих умінь аналізувати, формувати та реалізовувати політики у сфері вищої освіти в умовах кризи.

02 липня Лариса Ямпольська, аспірантка ОНП «Викладання і навчання у вищій освіті» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та наукових працівників Інституту провела практикум з використання платформи графічного дизайну Canva для створення презентацій.

Вітаємо аспірантів освітньо-наукової програми «Викладання і навчання вищій освіті» з успішним опануванням освітньої складової!

4 Переглядів

З 23 червня до 01 липня 2025 року відбулась сесія аспірантів освітньо-наукової програми «Політика і лідерство у вищій освіті» першого року навчання.

Під час заліково-екзаменаційної сесії аспіранти закріпили результати навчання з дисциплін «Філософія освіти та методологія освітніх досліджень», «Лідерство у вищій освіті», «Організаційна та проектна дослідницько-інноваційна діяльність у вищій освіті», «Організація освітнього процесу у вищій освіті України», «Політика та врядування у вищій освіті». Аспіранти поділились знаннями і досвідом, набутими завдяки участі (травень 2025 р., онлайн) у навчальному візиті в Університет Тампере (Фінляндія) та виконанням індивідуального проекту- плану дій для вирішення конкретного виклику управління вищою освітою під час війни на інституційному та/або на національному/системному рівні.

Вітаємо аспірантів освітньо-наукової програми «Політика і лідерство у вищій освіті» з успішним опануванням освітньої складової!

3 Переглядів

Докторантка Інституту вищої освіти НАПН України пройшла стажування у Інституті Біології Поморського університету у Слупську (Республіка Польща)

Людмила Міронець, докторантка Інституту вищої освіти НАПН України протягом травня-червня 2025 року проходила стажування у Інституті Біології Поморського університету у Слупську (Республіка Польща).
Стажування передбачало опанування інноваційних міждисциплінарних підходів у викладанні природничих дисциплін та адаптацію провідного польського досвіду для підвищення якості й ефективності освітнього процесу в українських закладах вищої освіти.
Під час стажування Людмила Міронець мала можливість працювати у міжнародній аудиторії, мультикультурному середовищі, будучи активним організатором міжнародної наукової літньої школи для учасників з Словаччини, Польщі та України.

8 Переглядів

З глибоким сумом повідомляємо, що 14 червня 2025 року пішла у засвіти відома вчена з проблем інтернаціоналізації вищої освіти Марія Андріївна Дебич

Доктор педагогічних наук, с.н.с., доцент, працювала в Інституті віщої освіти НАПН України протягом 2014-2023 років. Ця звістка огорнула смутком серця всіх, хто знав Марію Андріївну та працював поряд із нею.

Марія Андріївна була Людиною з великим серцем. Все своє життя вона присвятила науці та викладанню, віддаючи знання і мудрість великій кількості здобувачів вищої освіти. Її запам’ятають як ту, до кого завжди можна було звернутися за допомогою та порадою. Марія Андріївна ніколи нікому не відмовляла, завжди знаходила час для інших, і ця безкорисливість є яскравим свідченням її великої душі.

Марія Андріївна з любов’ю виховала доньку Діану та сина Адріана, які продовжили її справу милосердя, присвятивши себе медицині та допомозі людям. Вона обожнювала своїх онуків і понад усе любила життя в усіх його проявах.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Марії Андріївни. Нехай світла пам’ять про неї назавжди залишиться в наших серцях.
Вічна пам’ять!

5 Переглядів

З Днем Конституції України!

Шановні колеги, друзі, партнери!
Від імені колективу Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України щиро вітаємо вас із Днем Конституції України — державним святом, яке символізує нашу національну гідність, демонструє споконвічне прагнення українців до свободи, демократії та верховенства права.
Сьогодні, в умовах нових викликів, ми ще глибше усвідомлюємо силу Основного Закону як дороговказу, що об’єднує нас у боротьбі за мир, свободу, суверенітет і територіальну цілісність.
У цей день ми висловлюємо особливу вдячність воїнам Збройних Сил України, які героїчно боронять нашу державу, захищають Конституцію України не лише як документ, а як ціннісний орієнтир плекання національної ідентичності, відстоювання та виборювання в умовах війни права українців на мирне життя, свободу, гідність та незалежність. Завдяки силі духу Сил Оборони України ми маємо змогу жити і працювати, розвивати українську науку, будувати мирне майбутнє.
Ми переконані, що освітянське середовище здійснює вагомий вплив на формування нового покоління громадян, здатних будувати сильну, правову, незалежну Українську Державу.
Віримо, що гідне дотримання Конституції України мотивує нас на відповідальну працю, єдність і відданість національним цінностям.
Бажаємо кожному незламного силу духу, витримки, добробуту і віри в Перемогу!
З Днем Конституції України! Слава Україні!
5 Переглядів

26 червня 2025 року відбулося засідання Вченої ради Інституту вищої освіти НАПН України.

Під час роботи Вченої ради були розглянуті питання:

  • присвоєння В.О. Вороні вченого звання старшого дослідника;
  • внесення змін до Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук в Інституті вищої освіти НАПН України;
  • надання академічних відпусток аспірантам Л.Ю. Ямпольській, М.І. Дудаю, С.І. Михайленко;
  • рекомендації до друку чергового номера наукового часопису «Філософія освіти. Philosophy of Education»;
  • призначення рецензентів для проведення попередньої експертизи дисертації докторантки О.В. Дудіної.

За результатом розгляду цих питань Вченою радою Інституту прийняті відповідні рішення.

7 Переглядів

Аспірантка Інституту вищої освіти НАПН України пройшла стажування у медіаагентстві Frequence-sud.fr.

Ангеліна Хоменко, аспірантка Інституту вищої освіти НАПН України протягом січня-червня 2025 року проходила стажування у французькому медіаагентстві Frequence-sud.fr.
Стажування передбачало встановлення шляхів розвитку платформ культурних медіа та аналізі їхньої ролі у формуванні національних ідентичностей. Під час стажування Ангеліна Хоменко здійснила порівняльний аналіз цифрових стратегій європейських культурних медіа, а саме Португалії, Італії, Хорватії, Іспанії та Франції, використовуючи інструменти штучного інтелекту для обробки та аналізу великих обсягів мультимедійного контенту й встановила їх роль у формуванні національних ідентичностей. Крім того, вона долучалася до створення контенту для міжнародної аудиторії, працювала у мультикультурному середовищі.

За словами Жан-Батіста Фонтана, керівника Frequence-sud.fr, стажування стало внеском у розвиток міжнародної співпраці та культурного діалогу.