×
491 Переглядів

Проєкт «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» / Project “Teachers’ Certification Centres: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence” (UTTERLY ) (2021-2024)

Сайт Проєктуhttps://projects.lnu.edu.ua/utterly/

Координатор Проєкту від ІнститутуОльга Паламарчук (о.palamarchuk@ihed.org.ua)

Мета Проєкту демонополізування формальних систем професійного розвитку та сертифікації викладачів університетів шляхом створення чотирьох незалежних Національних центрів сертифікації викладачів та десяти їхніх філій, які будуть об’єднані в мережу та зосередяться на підвищенні якості викладання в університетах.

 Завдання Проєкту сприяти модернізації систем вищої освіти в програмних країнах шляхом запровадження Національних центрів сертифікації викладачів для просування європейських освітніх інновацій шляхом сертифікації професійних університетських викладачів.

 Очікувані результати Проєкту:

  • Проведено порівняльне дослідження.
  • Розроблено стратегію та модель викладацької майстерності.
  • Вибрані тренери навчені в ЄС.
  • Відкрилися центри сертифікації.
  • Розроблені професійні стандарти для викладачів університетів.
  • Покращено положення про атестацію викладачів.
  • Розроблено навчальну програму вдосконалення викладання.
  • Створена методологія оцінки сертифікації.
  • Навчені слухачі пілотних груп.
  • Акредитовані програми сертифікації.

 Партнери Проєкту:

  1. Львівський національний університет імені Івана Франка (Національний Координатор Проєкту) – https://lnu.edu.ua/
  2. Vytautas Magnus University, Lithuania – https://www.unipage.net/ru/6988/vytautas_magnus_university
  3. Bayreuth University, Germany –https://www.uni-bayreuth.de/en/
  4. University of Versailles Saint-Quentin, France –https://www.uvsq.fr/
  5. Wroclaw University of Science and Technology, Poland –http://pwr.edu.pl/en/
  6. Київський національний університет імені Вадима Гетьмана, Україна –https://kneu.edu.ua/
  7. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Україна –http://pnpu.edu.ua/
  8. Криворізький національний університет, Україна –http://www.knu.edu.ua/
  9. Луцький національний технічний університет, Україна –http://lutsk-ntu.com.ua/uk
  10. Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Україна –https://www.cuspu.edu.ua/ua/
  11. Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Україна –https://phdpu.edu.ua/
  12. Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Україна –http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/
  13. Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України – https://ihed.org.ua
  14. Спілка ректорів вищих навчальних закладів України – http://www.vnz.univ.kiev.ua

Оголошення:

04.10.2021 Шановні колеги! Оголошується конкурс на подання заявок на навчання у рамках міжнародного проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» № 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP. Докладніше в інформаційному листі.

Заходи Проєкту:

Заключна дисемінаційна конференція 4 – 6 грудня 2023 року
4 – 6 грудня 2023 року на базі Вроцлавського технічного університету відбулася заключна дисемінаційна конференція у рамках проєкту «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» (UTTERLY).
Над його реалізацією працювали упродовж трьох років партнери із 14-ти університетів (з України, Литви, Польщі, Німеччини та Франції), які представили на конференції заключні звіти про результатів та досягнення проєкту.
Захід відбувся у змішаному форматі, об’єднуючи учасників як у приміщенні Вроцлавського технічного університету, так і онлайн, щоб максимально забезпечити доступність для всіх зацікавлених сторін.
Програма заходу

Загалом на підсумкових зустрічах партнери проєкту висвітлили ключові досягнення, а саме розповіли про “Дорожню карта для центрів сертифікації вчителів”, “Методичне керівництво для створення та діяльності Центру досконалості викладання”, представили монографію “Вдосконалення викладання у вищій освіті: теорія та практика”, “Рекомендації: Професійний стандарт викладача”, спеціалізовану платформу з електронними курсами для викладачів, поділилися своїми здобутками та обмінялися крутими кейсами щодо підвищення кваліфікації викладачів.
Інститут вищої освіти НАПН України представляла Світлана Калашнікова, яка поділилась напрацюваннями Професійного стандарту викладача” та Ольга Паламарчук, яка висвітлила результати роботи Інституту в проєкті.

 

Зустріч українських партнерів (3.03.2023)
3 березня 2023 року відбулася зустріч українських партнерів у межах проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» № 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP.
На зустрічі було презентовано колективну монографію «Вдосконалення викладання у вищій освіті: теорія та практика», підготовлену учасниками проєкту під керівництвом Інституту вищої освіти НАПН, з якою можна ознайомитися за посиланням: https://doi.org/10.31874/TE.2023

Учасники також обговорили:
– хід підготовки силабусів дисциплін програми «Досконалість викладання» та порядок їх затвердження;
– меморандум про співпрацю між партнерами консорціуму.

 

Зустріч консорціуму у межах проєкту в Університеті Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція) (05-09.12.2022)
Ян Борм, віце-президент з міжнародних зв’язків Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін презентував інформацію про університет та його міжнародну діяльність. Французькі партнери поділилися досвідом щодо реалізації викладацьких та дослідницьких компетентностей під час викладання дисциплін та проведення наукових досліджень.
Аста Раупелєне та Айсте Рагаускайте (Університет Вітовта Великого, Литва) презентували систему внутрішнього забезпечення якості, структуру та завдання Центру розвитку професійних компетенцій та модель розвитку компетенцій для академічного та неакадемічного персоналу.
Представники Вроцлавського технічного університету (Польща) та Байройтського університету (Німеччина) провели тренінги з розробки нових навчальних програм (Маріуш Мазуркевич) та міжкультурних комунікації в міжнародних проєктах (Ніколай Тойфель).
Українські партнери презентували результати та заплановані активності в межах реалізації проєкту.
Ольга Паламарчук та Наталія Шофолова (Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України) представили основні результати роботи проєкту за рік.

—-

Планова зустріч (07.10.2022)
7 жовтня 2022 року в режимі онлайн відбулася планова зустріч в рамках проєкту UTTERLY за програмою “ERASMUS+ CAPACITY BUILDING IN THE FIELD OF HIGHER EDUCATION”
Серед основних питань порядку денного були такі:
Звіт EACEA (Європейська виконавча агенція з освіти та культури) про проєктну діяльність та її результати.
Оновлення робочого плану проєкту.

—-

Чергова робоча зустріч (27.09.2022)
27 вересня в рамках проєкту UTTERLY/«Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» відбувалась робоча онлайн-зустріч, на якій були обговорені подальші плани реалізації проєкту з наступною агендою:
⁃ звіт за діяльністю проєкту та його результати;
⁃ підготовка публікації в рамках проєкту;
⁃ закупівля обладнання;
⁃ робочий план проєкту.

—-

Зустріч українських партнерів (15.06.2022)
На зустрічі учасники обговорили:
– хід виконання робочих пакетів проєкту UTTERLY;
– структуру та зміст монографії «Вдосконалення викладання у вищій освіті: теорія та практики», яку заплановано підготувати на основі досвіду європейських партнерів та українських закладів вищої освіти у сфері професійного розвитку викладачів;
– плани щодо проведення заходів (воркшопів, тренінгів) у межах реалізації проєкту.

—-

Онлайн тренінги для викладачів у рамках проєкту (21.04-22.04.2022)
Організатор – Університет Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (UVSQ, Франція).
Понад 50 учасників від українських університетів – партнерів відвідали тренінг.
Ален Саркісян (ад’юнкт-фізик, фізик атмосфери, UVSQ) виступив з презентацією щодо розробки навчальних пакетів про Арктику на основі результатів досліджень для загальноосвітніх шкіл.
Еда Аяйдін (Інститут політичних наук, Бордо) презентувала особливості викладання арктичних наук студентам, які вивчають політичні науки.
Ян Борм (віце-президент з міжнародних зв’язків, UVSQ) та Марі Сікіас (міжнародний офіс, UVSQ) поділилися результатами реалізації проєкту Erasmus+ «How Long is Too Long (HLITL)». Проєкт HLITL спрямований на удосконалення закладами вищої освіти стратегій та траєкторій мобільності, зокрема дистанційного та змішаного навчання, й розвиток ключових компетенцій.
—-

INNOVATIVE APPROACH TO PROMOTION TEACHING EXCELLENCE in online mode (20.04.2022).
20 квітня, на базі Версальського університету Сен-Кентен-ан-Івелін (Франція) в рамках проєкту «UTTERLY: Центри сертифікації викладачів Університету» розпочалася серія тренінгів на тему «INNOVATIVE APPROACH TO PROMOTION TEACHING EXCELLENCE», у яких беруть участь 70 представників ЗВО-партнерів проєкту з України, Польщі, Франції, Німеччини, Литви, зокрема й Львівський університет.
Важливо, що учасниками проєкту стали й українські університети, які розташовані в зоні активних бойових дій – це є ознакою того, що наша освіта готова тримати руку на пульсі інновацій навіть у такі складні для держави часи, це свідчить про те, що наші викладачі попри повітряні тривоги та нелегке емоційне становище, яке відчувають всі українці, прагнуть надавати своїм студентам лише якісні освітні послуги.

—-

Project Management Board (07.04.2022)
Нова онлайн-зустріч із партнерами проєкту UTTERLY «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» відбулась на початку квітні 2022 року. На даній зустрічі обговорювався стан проєкту під час воєнного стану в Україні, плани та подальші задачі. Також було сформульовано ідею та мету для нового онлайн-тренінгу.

—-

PMB meeting issues (20.01.2022)
Нова зустріч по проєкту UTTERLY відбулась 20 січня 2022 року.
На ній були обговорені наступні питання:
Проведення тренінгу у Версалі в датах з 4 по 8 квітня.
Долучитися до спеціальної зустрічі в Литовському університеті, що буде проходити 27-28 квітня: Transform4europe at VMU.
—-

7-10 грудня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг для викладачів «Стратегія та модель Центру вдосконалення викладання» у рамках проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» № 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, який провели команда тренерів Інституту вищої освіти НАПН України. Мета тренінгу полягала у розробленні учасниками стратегій та моделей викладацької майстерності для власних університетів.

—-

29.09.2021 – офісом “Erasmus+” проведено моніторинг проєкту, де координатори та менеджери “Utterly” виступили зі звітами про успіхи проєкту. Від Інституту вищої освіти результати роботи проєкту “UTTERLY” у Львові представила Ольга Паламарчук.

—-

08.07.2021 – Project Management Board meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/en/project-management-board-meeting-08-07-2021-in-online-mode/

—-

01.07.2021 – Meeting of Ukrainian partners in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/en/meeting-of-ukrainian-partners-01-07-2021-in-online-mode/

—-

11.06.2021 – Benchmarking of teaching excellence and certification programs meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/en/benchmarking-of-teaching-excellence-and-certification-programs-meeting-11-06-2021-in-online-mode/

—-

04.06.2021 – Project Management Board meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/project-management-board-meeting-04-06-2021-in-online-mode/

—-

26.05.2021 – Development of a general strategy of teaching excellence at Ukraine meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/26-05-2021-development-of-a-general-strategy/

—-

21.05.2021 – Benchmarking of teaching excellence and certification programs meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/en/meetings/

—-

04.05.2021 – Project Management Board meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/en/meetings/

—-

22.04.2021 – Benchmarking of teaching excellence and certification programs meeting in online mode
https://projects.lnu.edu.ua/utterly/en/meetings/

—-

16.02-17.02.2021 – Kick-off meeting  https://projects.lnu.edu.ua/utterly/zustrichi/