×
8 Переглядів

Від національної політики Німеччини до університетського досвіду реалізації третьої місії університетів

Навчальний візит до Професійної вищої школи середнього бізнесу в місті Білефельд було організовано в змішаному форматі, що дало можливість більшій кількості представників проєктних команд вивчити протягом чотирьох днів (16-19 жовтня 2023) інноваційний досвід реалізації третьої місії університетів Німеччини.
Програма була насичена візитами в інноваційні локації та інтерактивними воркшопами, що супроводжувались палкими дискусіями між учасниками проєктних команд.
Вражаючим став візит до кампусу Лемго (Lemgo Campus), де об’єдналисьпрофесійно-технічні коледжі, університети, виробничі компанії, винахідники. Сучасні будівлі містечка містять простори для співпраці, інновацій, набуття навичок і вмінь, випробувань, пілотування технологій, творчості та самореалізації.
Інформація, представлена в презентаціях концепту відкритого інноваційного міста та ініціатив цифрової взаємодії університетів з громадянським суспільством, стане в нагоді під час відбудови промислового комплексу України і зараз для збереження людського капіталу країни і згуртованості суспільства.
За допомогою професора Ральфа Трейдела (Rulf Treidel) та доктора Мірко Петерсона (Mirko Petersen) команди українських університетів, в тому числі онлайн, в рамках воркшопу «Місто відкритих інновацій» отримали нові ідеї та інсайти для подальшого розвитку третьої місії університетів на містах.
Після повернення проєктні команди проведуть серію зустрічей з фокус групами на містах з метою визначення як університети України та їх основні стейкголдери розуміють та готові розвивати третю місію університетів.