×
110 Переглядів

Міжнародна науково-практична конференція “Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України”

27 квітня 2023 р. відбулася  Міжнародна науково-практична конференція “Міжнародний історичний досвід повоєнної реконструкції економіки: уроки для України” (в режимі он-лайн), організована ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», Гуманітарно-економічною академією в Лодзі (Польща), Вищою школою підприємництва і адміністрування в Любліні (Польща) та ВГО «Українська Асоціація Економістів-Міжнародників».

Мета конференції – напрацювання історико-емпіричного та економіко-теоретичного підґрунтя національної стратегії та дорожньої карти повоєнної реконструкції економіки; визначення доцільності та механізмів імплементації позитивного міжнародного досвіду у практику повоєнного відновлення України.

Офіційне відкриття конференції розпочалося з вітального звернення до учасників конференції Валерія Гейєця, директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» та Ірини Драч, директора Інституту вищої освіти НАПН України.

Робота Конференції  відбувалася в рамках тематичних дискусійних панелей:

  1. Економіко-теоретичне підґрунтя національних стратегій відбудови.
  2. Успішні зарубіжні практики повоєнної відбудови та модернізації економіки: можливості імплементації в Україні.
  3. Регіональна економічна політика відбудови та стратегічні пріоритети суспільного розвитку.
  4. Відкрита наука як чинник повоєнного відновлення та розбудови України як сильної європейської країни.
  5. Роль громадянського суспільства в реалізації завдань інституційної модернізації.

Участь з доповідями та виступами в обговоренні проблематики тематичної дискусійної панелі «Відкрита наука як чинник повоєнного відновлення та розбудови України як сильної європейської країни» взяли наукові працівники Інституту вищої освіти Юрій Мєлков (Відкрита наука та її значення для розбудови України як сильної європейської країни), Ігор Жиляєв (Модернізація принципів наукового співробітництва в умовах геополітичної напруженості), Олена Слободянюк (Солідарність як фундаментальний принцип імплементації концепції «Відкрита наука»), Ірина Драч та Ольга Петроє (Готовність українських ЗВО до ефективного функціонування в умовах Відкритої науки: соціологічні виміри).

Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику тез виступів та в міжнародній колективної монографії (електронне видання).
За результатами роботи підготовлено проєкт резолюції конференції.