Підтримка британських колег для українських викладачів і студентів: практичні матеріали для викладання STEM дисциплін
Група викладачів з Великої Британії та України розробили веб-сайт Practical STEM Teaching Community Resources: https://sites.google.com/view/stem-teaching-resources/home. Веб-сайт адресований викладачам STEM дисциплін, які викладають в умовах обмеженого доступу до лабораторій або лабораторії їх ЗВО було зруйновано під час воєнних дій; ресурси веб-сайту наразі призначені для студентів-першокурсників і мають компенсувати ті прогалини у навчанні, що мали місце протягом двох років пандемії та шести місяців війни.
Перед початком навчального року розробники веб-сайту хочуть отримати feedback від українських колег – викладачів STEM дисциплін. Розробники звертаються із проханням поширити інформацію та протестувати роботу веб-сайту, а також повідомити, які ще практичні матеріали були б корисними для студентів-першокурсників. Свої рекомендації, зауваження, пропозиції можна надати, заповнивши коротку анкету: https://forms.gle/23HyGv8TAqEnYfNr6.
Співробітники Інституту вищої освіти НАПН України, у свою чергу, теж звертаються до науково-педагогічних працівників українських ЗВО з проханням поширити інформацію про веб-сайт та висловити рекомендації, побажання, зауваження щодо його вдосконалення та розширення.
Звертаємо увагу, що Practical STEM Teaching Community Resources є відкритою платформою, куди можна додавати власні ресурси і завдяки обміну матеріалами та співпраці між викладачами посилювати викладання STEM дисциплін та сприяти вдосконаленню вищої освіти України.
Анкета: STEM: практичні матеріали для підтримки українських викладачів, які навчають першокурсників (google.com)
Веб-сайт Practical STEM Teaching Community Resources (Практичні матеріали для викладання STEM дисциплін) : https://sites.google.com/view/stem-teaching-resources/home.
Створення веб-сайту є продовженням спільного українсько-британського проєкту «Програма вдосконалення викладання у вищій освіті України» (https://ihed.org.ua/internationalization/tehe_ukraine) та особистою ініціативою Advance HE – одного з партнерів Програми (https://www.advance-he.ac.uk).
Детальніше про цю ініціативу можна прочитати у блозі доктора Найджела Френсіса, одного з ініціаторів і розробників веб-сайту (Dr Nigel Francis, https://advance-he.ac.uk/news-and-views/sos-save-our-students-request-practical-he-stem-resources-ukrainian-colleagues).