×
12 Переглядів

Впровадження принципів відкритої науки вченими Інституту вищої освіти НАПН України

Для забезпечення відкритого доступу до дослідницьких даних відповідно до принципів відкритої науки 2 листопада 2023 р. на міжнародній платформі Zenodo розміщено дані опитування «Відкрита наука у закладах вищої освіти України» щодо використання штучного інтелекту.
Платформа Zenodo – це сховище для збереження та надання доступу до наукових, навчальних, інформаційних матеріалів, відкритий і безкоштовний цифровий архів, що дозволяє дослідникам з усього світу та з усіх дисциплін розміщувати свої документи, дослідницькі дані та програмне забезпечення.

Опитування проведено вченими Інституту вищої освіти НАПН України І. Драч, О. Бородієнко, О. Петроє, І. Регейло, О. Слободянюк, О. Базелюк, Н. Базелюк. В опитуванні взяли участь понад 1,5 тис. респондентів (керівники закладів та структурних підрозділів, науково-педагогічні і наукові працівники, працівники бібліотек, ІТ-працівники закладів вищої освіти) із 105 університетів (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій. Результати опитування надають змогу з’ясувати розуміння представниками університетів України впливу штучного інтелекту на сферу наукових досліджень, а також найбільших можливостей і загроз, пов’язаних з його використанням.