×
13 Переглядів

Навчальний візит до Лундського університету (Швеція ) 6-9 листопада 2023 року

Значним внеском у розуміння ролі університетів у розвиток громади та суспільства запам’ятається учасникам українських проєктних команд проєкту UNICOM навчальний візит до Лундського університету (Швеція ) 6-9 листопада 2023 року.

Учасники візиту від Інституту вищої освіти Ольга Петроє та Наталія Шофолова ознайомились з найцікавішими кейсами та проєктами взаємодії університету та громади, що ініціює Університет Лунду в рамках третьої місії не лише для громади Лунду, а усієї країни.

Проєктні менеджери від Університету Лунду Анамарія Дутчеак Сегестен (Anamaria Dutceac Segesten) та Ніклас Бернсанд (Niklas Bernsand) привітали команди партнерів та ознайомили з науковими дослідженнями, відмітивши визначну роль Університету в соціально-економічному розвитку країни. На важливості кооперації університету з громадою наголошували всі спікери.Патрік Ріден (Patrik Rydén) – проєктний менеджер офісу з кооперації, розповів про плідну працю з кооперації та відзначив про необхідність залучення зовнішніх стейкголдерів для підвищення ефективності третьої місії та її відповідності запиту громади.

Завдяки здобуткам HumTank, що об’єднала 14 університетів Швеції та створена для дослідження тем гуманізму, розвиток громад на національному рівні сягнув нових висот і за свідченням голови HumTank Ловіси Бреннштедт (Lovisa Brännstedt) зробив голос університетів потужним під час прийняття важливих для громад рішень.

Впродовж тематики Майкл Босетта (Michael Bossetta) – дослідник з медіа та комунікацій, -розповів про переваги університетського подкасту як одного із сучасних інструментів комунікації з громадою та донесення новітніх знань. Жвава доповідь спікера надихнула українських учасників на ідею створення подкасту проєкту з метою дисемінації власного досвіду та найкращих світових практик.

Підтвердженням раціональності даної ідеї стала доповідь прес-офіцера Ульріки Оредссон (Ulrika Oredsson), яка розповіла про існуючі мережі комунікації Університету, їх роль в залученні інвестицій на підтримку досліджень та їх просування аж до висування кандидатур на Нобелівську премію. 2023 став роком визнання плідної 30-ти річної роботи Енн Л’Хіл’є в області фізики та приніс їй Нобелівську премію та затвердив за Лундським Університетом статус потужного дослідницького університету.

За роки заснування починаючи з 1666, з університету вийшли лауреат медалі Філдса, прем’єр-міністри, десятки бізнес-лідерів, а також численні новатори та дослідники на користь розвитку суспільства. Існування давньої традиції інновацій та їх поєднання з мистецтвом та наукою підтверджують існуючі в Університеті музеї, до яких завітали і українські делегати.

Вивчення досвіду університету креативно узагальнила Анамарія Дутчеак Сегестен (Anamaria Dutceac Segesten) координаторка проєкту UNICOM в Лундському університеті та доцент кафедри європейських студій та стратегічних комунікацій. В роботі в командах українські учасники проєкту запропонували проєктній команді Університету Лунду теми для наступного опрацювання. Тож, наступний візит до Швеції в рамках проєктних тренінгів має відкрити не лише нові сторінки історії та культури Скандинавської країни, а й допомогти в розробці власних стратегій взаємодії університету і громад в Україні.