×
4 Переглядів

«Василь Доманицький – редактор, літературознавець, історик, кооператор» (07 квітня 2025 року).

07 квітня 2025 року в рамках  реалізації Концепції громадянської освіти в Україні на 2024-2030 рр. в Інституті вищої освіти НАПН України відбувся культурно-просвітницький захід на тему «Василь Доманицький – редактор, літературознавець, історик, кооператор».

Василю Доманицькому доля відвела лише 33  роки життя, з яких за неповних 15  літ активної творчої і громадської діяльності, йому вдалося зробити багато. Василь Миколайович феноменально поєднував, здавалося б, непоєднувані таланти: блискучий редактор, літературознавець, викладач, історик, кооператор, маркетолог і менеджер. Це завдяки Доманицькому ми маємо унікальне видання «Кобзаря» 1907 року, «Історію України-Русі» Миколи Аркаса, низку антологій видавництва «Вік», кооперацію у його рідному селі Колодисте на Черкащині.

Пишаються і повік будуть вдячні земляки Василя Доманицького за його невтомну працю до останнього подиху в імʼя України. Про пошанування постаті, маловідомі сторінки життєвого та творчого шляху, про кімнату-музей, створену у сільському будинку культури, про раритетні Шевченківські Кобзарі, передані громаді, про відзначення пам’ятних дат та переданих у спадок традицій сільського кооперативного руху, закладеного самим Василем Миколайовичем, яке має своє продовження у нащадках тих, хто був його сучасником, – емоційно розповіла присутнім на лекції Валентина Руденко – директорка Колодистенського сільського будинку культури Філії Центру культурних послуг Тальнівської міської ради Черкаської області.

Ознайомитися з онлайн версією лекції можна за покликання: формується.

Залучення представників місцевої громади до лекторію, що було зроблено уперше, засвідчує про розширення форматів культурно-просвітницької діяльності, які ініціюються та проводяться колективом Інституту вищої освіти НАПН України в рамках реалізації Концепції громадянської освіти в Україні на 2024-2030 рр.

Важливо відзначити, що життєвий, громадський і творчий шлях Василя Доманицького на ниві служіння українській нації, і дотепер потребує ретельного вивчення та активної просвітницької та наукової популяризації.  Серед програм туристичної агенції «Київські фрески» є такі, що присвячені Василю Доманицькому й апробовані мандрівниками із відвідуванням с. Колодисте та засвідчують про зацікавленість малознаною постаттю як українським редактором, літературознавцем, істориком, кооператором, менеджером та маркетологом початку ХХ ст..

Колектив Інституту вищої освіти НАПН України висловлює щиру подяку Анжелі Савченко директорці туристичної агенції «Київські фрески», менеджерці з розроблення проєктів з культурної спадщини Громадської організації  «Центр підтримки громадської активності «Крила», незалежній дослідниці локальної історії  за презентацію творчого і життєвого шляху Василя Доманицького; Валентині Руденко директорці Колодистенського сільського будинку культури Філії Центру культурних послуг Тальнівської міської ради Черкаської області за екскурс до місць памʼяті та пошанування видатного земляка у с. Колодисте.