×
88 Переглядів

Повоєнне відновлення України: погляд із Зальцбурга

11-15 липня 2022 року у м. Зальцбург, Австрія за участі представників громадянського суспільства, засобів масової інформації, академічної спільноти України тривало обговорення стратегій та ролей громадянського суспільства під час війни, його внеску у перемогу та повоєнне відновлення України в умовах невизначеного, складного майбутнього.

Один з найстаріших аналітичних центрів Європи – Salzburg Global Seminar (https://www.salzburgglobal.org) –  зібрав  не семінарі «Комунікація та підтримка українського громадянського суспільства під час війни» (Connecting and Supporting Ukrainian Civil Society in Time of War) понад 50 українських громадян, близько двох десятків американських та європейських експертів  для обміну думками, пошуку рішень, налагодження контактів задля більш активної та ефективної взаємодії.

За результатами обговорень було ухвалено «Зальцбурзьку заяву представників громадянського суспільства України», яка визначає пріоритетні напрями діяльності громадянського суспільства,  закликає різні соціальні групи до взаємодії та діалогу, надає рекомендації з подолання травм війни, розвитку освіти і культури, підтримки громад  на окупованих та деокупованих територіях.

На найближчі кілька місяців Зальцбурзька заява може стати дороговказом не тільки для громадянського суспільства України, але й для представників та лідерів інших вітчизняних спільнот: освітян, науковців, управлінців, бізнесу, оскільки торкається суспільно важливих питань української ідентичності, національної консолідації, соціальної згуртованості, демократії, справедливості, інклюзивності.

Текст Зальцбурзької заяви представників громадянського суспільства України: англійською мовою;  українською мовою

О. Оржель
учасник Ukraine Civil Society Programme
головний науковий співробітник
відділу взаємодії університетів і суспільства
Інститут вищої освіти НАПН України