×
22 Переглядів

24 січня 2024 року відбулись публічні консультації з потенційними стейкхолдерами нового наукового дослідження відділу взаємодії університетів та суспільства. 

Дослідження «Соціальна інклюзія у вищій освіті у післявоєнний період» здійснюватиметься в рамках державного замовлення протягом 2024-2025 років і має на меті визначити внутрішні та зовнішні чинники сприяння соціальній інклюзії у закладах вищої освіти України та українському  суспільстві  в цілому.

Призначення публічних консультацій – обговорення наукової теми, змісту і плану дослідження із  широкими колами зацікавлених осіб: освітянами, здобувачами вищої освіти, представниками громадянського суспільства, що репрезентують та захищають інтереси різних соціальних груп і верств населення, врахування їх думок, потреб, запитів.

Запрошення були надіслані університетській спільноті, посадовцям Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах ветеранів, Служби освітнього омбудсмена, представникам громадського суспільства. Учасниками обговорення стали переважно представники університетської спільноти України.

Після презентації дослідження «Соціальна інклюзія у вищій освіті у післявоєнний період» науковим керівником теми Оленою Оржель, представники відділу взаємодії університетів та суспільства відповіли на запитання та вислухали поради та пропозиції учасників публічних консультацій.

Учасники не ставили під сумнів важливість обговорюваної тематики, погодились із запланованим змістом, вказали на необхідність розроблення та опанування методик роботи зі здобувачами вищої освіти з особливими освітніми потребами, запропонували поділитись своїми знаннями і напрацюваннями у цій царині.

Співробітники відділу взаємодії і суспільства вважають усі висловлені побажання і пропозиції слушними і важливими і надзвичайно вдячні за них учасникам обговорення. Разом з тим, хотіли би відзначити ті, що здаються найбільш цінними на цьому етапі дослідження:  запланувати проведення опитування серед вітчизняних ЗВО з тим, щоб задокументувати вже наявний досвід соціальної інклюзії, виявити перепони і виклики, що стримують університети у її просуванні; створити банк кейсів і кращих практик реалізації соціальної інклюзії з метою їх поширення та популяризації;  залучати викладачів з досвідом викладання і роботи із здобувачами вищої освіти із особливими освітніми потребами до підготовки наукової продукції дослідження «Соціальна інклюзія у вищій освіті», розроблення тренінгових програм з підготовки і перепідготовки викладачів для роботи із вищезазначеним контингентам студентів.

Загалом в обговоренні взяли участь більше 25 осіб, представників різних університетів. Відділ взаємодії університетів та суспільства висловлює щиру подяку усім учасникам, хто приєднався до обговорення та висловлює надію на продовження  співробітництва у майбутньому.