18 лютого 2026 р. відбувся Освітній бранч «Розвиток компетентностей дослідницької діяльності у сфері публічного управління та адміністрування в умовах відкритої науки та штучного інтелекту».
17-20 лютого 2026 року наукові співробітники Інституту вищої освіти НАПН України І.Драч та О.Петроє взяли участь у роботі Зимової наукової школи – 2026 «Розвиток професійних компетентностей державних службовців в умовах євроінтеграції та цифрової трансформації», організованій Навчально-науковим інститутом публічного управління та державної служби КНУ імені Тараса Шевченка у співпраці з Секретаріатом Кабінету міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Національного агенства України з питань державної служби та провідних університетів України з підготовки публічних службовців.
18 лютого 2026 р. в рамках програми Зимової наукової школи – 2026 відбувся освітній бранч на тему «Розвиток компетентностей дослідницької діяльності у сфері публічного управління та адміністрування в умовах відкритої науки та штучного інтелекту». Модераторкою заходу виступила Ольга Петроє, завідувачка відділу дослідницької діяльності університетів.
Робота бранчу була структурована навколо двох ключових доповідей:
- Ірини ДРАЧ “Дослідницька діяльність у сфері публічного управління та адміністрування в умовах відкритої науки”;
- Ольги Петроє “Трансформація систем оцінювання дослідницької діяльності вчених в умовах відкритої науки та штучного інтелекту”.
Учасникам бранчу було презентовано також розроблену О.Петроє та І.Драч “Універсальну матрицю оцінювання дослідницької діяльності вчених в умовах відкритої науки” (Universal Matrix of Assessment of Research Competencies of Scientists in context of Open Science) “U-MARC4OS”, а також створений на її основі Навчально-аналітичний портал “U-MARC4OS” для оцінювання, самооцінювання та розвитку професійних компетентностей дослідницької діяльності вчених в умовах відкритої науки.
Доступ до Навчально-аналітичного порталу U-MARC4OS: [Петроє О., Драч І., 2026. Ліцензія: Apache-2.0]. URL: https://gemini.google.com/share/8a7025338c8d
За результатами роботи освітнього бранчу Зимової наукової школи – 2026 створено е-платформу спільноти учасників Зимової наукової школи «AI4OS: Experience Exchange – 2026” для обміну знаннями про досвід використання штучного інтелекту в науковій діяльності: AI4OS: Experience Exchange – 2026
Портал створює можливість ділитися власним досвідом використання інструментів та сервісів ШІ на різних етапах дослідницької діяльності, обмінюватися корисними офіційними та науковими публікаціями за темою відповідального використання ШІ, вимогами інституцій, журналів та формами опису використання ШІ в наукових публікаціях, прикладами формулювання структурованих промптів та ін. корисною інформацією для формування та розвитку компетентностей відповідального використання ШІ в дослідницькій діяльності.
У цілому, захід продемонстрував високу заінтересованість учасників освітнього бранчу в знаннях про стандарти і принципи відкритої науки, виклики та вимоги відповідального використання ШІ в дослідницькій діяльності, актуалізував невідкладність завдань розвитку компетентностей дослідницької діяльності вчених в умовах відкритої науки та активного розвитку технологій ШІ.
Висловлюємо подяку та сподівання на подальшу плідну співпрацю з колективом Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка в цілях розвитку науки і вищої освіти в Україні.










