Виступ на V Всеукраїнській науково-практичній конференції 27 березня 2024 р.
Вчені Інституту вищої освіти НАПН України Олена Отич і Михайло Бойченко взяли участь у роботі V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Національна наука і освіта в умовах війни рф проти України та сучасних цивілізаційних викликів», яка відбулася 27 березня 2024 р., у межах ХV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024».
Конференція організована Національною академією педагогічних наук України спільно з Національною академією наук України та Всеукраїнською газетою «Освіта і суспільство».
У конференції взяли участь понад 200 учасників, серед яких науковці Національної академії наук України та Національної академії педагогічних наук України; представники департаментів та управлінь освіти; викладачі закладів вищої, післядипломної, загальної середньої і позашкільної освіти; представники адміністрації освітніх закладів, психологи, соціальні педагоги; аспіранти, докторанти, здобувачі вищої освіти.
Метою проведення конференції було обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем розвитку українського суспільства, зокрема науки і освіти в умовах війни рф проти України; розвитку українського соціуму на принципах свободи, рівності, поваги до людської гідності, дотримання прав людини і верховенства права; проблем розвитку обдарованих дітей і юні в умовах боротьби за незалежність і цілісність України.
Проблематика заходу охоплювала проблеми:
- Наука і освіта в умовах війни РФ проти України.
- Освіта України в сучасних цивілізаційних викликах.
- Соціально-психологічні аспекти розвитку українського соціуму під час війни.
- Обдарованість і лідерство: ідентифікація і місія.
У пленарному засіданні узяли участь Олена Отич та Михайло Бойченко. Олена Отич виступила із доповіддю «Механізми розвитку інноваційної інфраструктури університетів у контексті аналізу сучасних європейських моделей партнерства в інноваційній сфері», а Михайло Бойченко – «Культура академічної комунікації в Україні: пошуки відповідей на виклики війни».
Виступ Олени Отич був присвячений обґрунтуванню важливості розвитку інноваційної та інклюзивної інфраструктури українських закладів вищої освіти у контексті пошуку адекватних відповідей на глобальні виклики, зумовлені євроінтеграційними процесами у вищій освіті, а також на внутрішні виклики, спричинені руйнівним впливом російської агресії на національну вищу освіту.
Михайло Бойченко висвітлив у своєму виступі проблеми впливу штучного інтелекту на якість та оригінальність тексту, розвиток культури полеміки в академічній комунікації, відстоювання особистої позиції науковця у науковій дискусії тощо.